6ος Όμιλος

Βαριά ήττα για τον Αήττητο στα Σπάτα, 5-1 από τον Πανελευσινιακό

Την 11η νίκη του στο πρωτάθλημα σημείωσε πριν από λίγο ο Πανελευσινιακός, ο οποίος επικρατώντας με 5-1 του Αήττητου στα Σπάτα, παρέμεινε στην τρίτη θέση, μειώνοντας την διαφορά στο -1 από τον δεύτερο Εθνικό.
Η ομάδα του Σεροπιάν “καθάρισε” το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο, πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ σε 17 λεπτά.
Το σκορ άνοιξε στο 12′ ο Συριόπουλος, με τον Σεκούμπα να κάνει το 0-2 στο 19′. Δύο λεπτά αργότερα ο Αντωνακόπουλος θα τριπλασιάσει τα τέρματα για τους σταχυοφόρους, ενώ ο Σεκούμπα σκοράροντας ξανά στο 29′, θα στείλει την ομάδα του στα αποδυτήρια με το προβάδισμα των τεσσάρων γκολ.
Στο δεύτερο μέρος, οι Ελευσίνιοι βρήκαν και πάλι δίχτυα, με τον Μάρη στο 57′ να αυξάνει και άλλο τον δείκτη του σκορ. Το τελικό 1-5 διαμόρφωσε στο 71′ ο Πρέντι.
Διαιτήτευσαν οι: Νικόπουλος, Μουμπογιατζόγλου, Λεκαράκος
ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ: Αυγερινός, Αγγελής, Ασλάνι, Λαμπρίδης Γ., Μιχαηλίδης, Ράγια, Λαμπρίδης Δ., Αυλωνίτης, Πρέντι, Κατσέρης, Χοτζάι.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ: Κούτσικος, Ανδριόπουλος, Λάμπρου, Συριόπουλος, Παπατζίκος (63′ Κέιζο), Μάρης, Αντωνακόπουλος (80′ Μαρμούτας), Ξενοπανάγος, Σεκούμπα( 63′ Καραγιάννης), Ερρέρα(70′ Ταμπουρατζής), Μπούσι(46′ Μακρίδης)