Connect with us

stoplekto

Αποδυτήρια  Αετού Κορυδαλλού . Απλά  μοναδικά !

Published

on

Όποιος πιστεύει ότι δεν γίνονται θαύματα στην εποχή μας , ας ανέβει μέχρι το γήπεδο Κορυδαλλού και ας κατέβει να αποδυτήρια του Αετού.  Κάτι που δεν μπορεί να διανοηθεί κανείς έτσι εύκολα . Εκεί όπου η θέληση  το μεράκι και η διάθεση συναντήθηκαν για να βγει αυτό το  αποτέλεσμα . Δείγμα της συλλογικής προσπάθειας κάποιων ανθρώπων που αξιοποίησαν έναν χώρο που ουσιαστικά δεν τον γνώριζε κανείς. Και να ,  το αποτέλεσμα . Συγκλονιστικό . Θαύμα , θαυμάτων .

Αποδυτήρια που θα τα ζήλευαν ακόμα και μεγάλα Ευρωπαϊκά σωματεία . Και δεν είναι  καθόλου υπερβολή αυτό .

Στην ομιλία του στα εγκαίνια  ο πρόεδρος του Αετού Δημήτρης  Μπούγας  ευχαρίστησε τον Δήμαρχο Κορυδαλλού Σταύρο Κασιμάτη και όλη τη δημοτική αρχή για την συμπαράσταση τους. Επίσης  τους Νίκο Πηλίδη και Θόδωρο Νικολάου  για την βοήθεια τους όπως επίσης  τους Βασίλη Κουτσομύτη και Νίκο Μπούγα  για την αρωγή και υποστήριξη τους στη δημιουργία αυτού του έργου.

Χαιρετισμούς απηύθυναν ο Δήμαρχος Κορυδαλλού Σταύρος Κασιμάτης που αναφέρθηκε στη σπουδαιότητα του έργου , καθώς και σε άλλα αθλητικά έργα στην περιοχή του Δήμου ο πρόεδρος της ΕΠΣΠ Γιώργος Ανατολάκης οι πρώην πρόεδροι του Αετού Σπύρος Κοντούλης Γιώργος Βαγγέλης κ.α .

 Αρκετός κόσμος στα εγκαίνια

Εκατοντάδες φίλοι του ποδοσφαίρου  έδωσαν το παρών στα εγκαίνια των αποδυτηρίων του Αετού .

Από τον Δήμο Κορυδαλλού παραβρέθηκαν ο Δήμαρχος Σταύρος Κασιμάτης , οι αντιδήμαρχοι Ανδρέας Καπιτσίνος, Κώστας Καλούδης, Δημήτρης Χριστοφορίδης, Μαρία Διακάτου, Γρηγόρης Γουρδομιχάλης , οι Δημοτικοί σύμβουλοι Γιώργος Βιδάλης , Παύλος Γερακάρης, Γιάννης Μελάς, Γιάννης Χρουσαλάς, Κώστας Βράκας.

Παρών και ο εκπρόσωπος του Υπουργού Εθνικής Άμυνας Γιώργος Ρεμπής .

Από την Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Πειραιά οι Γιώργος Ανατολάκης, Γιάννης Σπάθας, Γιάννης Ποντίκης,Μπάμπης Μοιραδωράκης, Παναγιώτης Νταλάκος.

Εκπρόσωποι  των σωματείων Ερμή Κορυδαλλού, Δία, ΑΟ Κορυδαλλού, Αστυπάλαιας, ΑΕ Μαύρου Αετού Ολυμπιάδας, Αστέρα Νίκαιας , ΝΩ Νεάπολης.

Παρόντες οι πρώην πρόεδροι του Αετού Σπύρος Κοντούλης, Γιάννης Θεοδοσιάδης, Βασίλης Μαλλιαρός, Νίκος Ανασόπουλος, Γιώργος Βαγγέλης, Θόδωρος Νικολάου .

Οι πρώην προπονητές  της ομάδας Βασίλης Ξενάριος, Βαγγέλης Σταυρακόπουλος, Ανδρέας Νάστος, Παναγιώτης Αγγελάκης, Σπύρος Κουνέλης.

Την Ένωση Συνδέσμων Βετεράνων Ποδοσφαιριστών Πειραιά εκπροσώπησαν ο πρόεδρος Κανέλλος Τσίρμπας και ο ταμίας Αντώνης Κανέρης. Οι παλαίμαχοι ποδοσφαιριστές Ανδρέας Παπαδόπουλος , Αλέκος Λιθόπουλος, Θεοδώρου κ.α

  • Παρόντες φυσικά οι ποδοσφαιριστές όλων των τμημάτων.
  • Υπήρξε  πλούσιος μπουφές με αναψυκτικά και μπουφές .
  • Ψυχή της εκδήλωσης η γραμματέας του συλλόγου κ. Ελένη Κανέρη.
  • Η διοίκηση του Αετού αισθάνεται την υποχρέωση να ευχαριστήσει τους  χορηγούς κ. Βλαχόπουλο(black energy ) και Αλέαξανδρο Σαχλό (Timbersa) καθώς και τον κ. Α.Δ. που δεν θέλησε να γνωστοποιηθεί το πλήρες  όνομα του ….

stoplekto

Το πρόγραμμα των αγώνων της ΕΠΣΑ (23-24/3/19)

Published

on

ΕΠΣΑ

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων του σαββατοκύριακου στην ΕΠΣΑ

Α Κατηγορία 1ος Όμιλος
(24η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ώρα
1. ΑΕ ΚΗΦΙΣΙΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΖΗΡΙΝΕΙΟΥ Σάββατο 15:30
2. ΤΡΑΧΩΝΕΣ – ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΑΛΙΜΟΥ Α΄ Σάββατο 15:30
3. ΔΑΦΝΗ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ – ΑΟ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣ ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟΥ (Σ.ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ) Σάββατο 15:30
4. ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Β΄ Κυριακή 15:30
5. ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟ ΑΙΓΑΛΕΩ Δ.Α.Κ. Κυριακή 15:30
6. ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΒΥΡΩΝΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ Κυριακή 15:30
7. ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ – ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ Β΄(ΑΛΚΥΩΝ) Κυριακή 15:30
8. ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ Κυριακή 15:30
Α Κατηγορία 2ος Όμιλος
(24η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ώρα
9. ΑΟ ΙΛΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.ΛΙΟΣΙΩΝ ΙΛΙΟΥ Σάββατο 15:30
10. ΡΟΥΦ – ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΡΟΥΦ Σάββατο 15:30
11. ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Β΄ Σάββατο 15:30
12. ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡ/ΡΙΟΥ – ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΑΘΗΝΩΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (ΧΩΡΑΦΑΣ) Κυριακή 10:30
13. ΣΟΥΡΜΕΝΑ – ΧΑΛΑΝΔΡΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Κυριακή 11:00
14. ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ – ΧΟΛΑΡΓΟΣ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ Κυριακή 15:30
15. ΙΑΣΩΝ – ΧΑΪΔΑΡΙ ΙΛΙΟΥ Κυριακή 15:30
16. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΕΑΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ Κυριακή 15:30
Β Κατηγορία 1ος Όμιλος
(24η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ώρα
17. ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ – ΑΘΗΝΑΪΔΑ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ Σάββατο 15:30
18. ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ Σάββατο 15:30
19. ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – ΠΑΠΑΓΟΣ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ Σάββατο 15:30
20. ΑΟ Ν ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Α΄ (Γ.ΚΟΣΙΚΙΔΗΣ) Σάββατο 15:30
21. ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ – ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ ΧΟΛΑΡΓΟΥ Α΄ Σάββατο 15:30
22. ΠΑΟΚ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΓΟΥΔΗ Κυριακή 15:30
23. ΚΟΛΩΝΟΣ – ΑΟ.Ν.Φ.ΑΤΤΑΛΟΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΩΝΟΣ Κυριακή 15:30
24. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΠΟΨ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ Κυριακή 15:30
Β Κατηγορία 2ος Όμιλος
(24η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ώρα
25. ΑΙΜΟΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ Γ΄ (ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ) Σάββατο 15:30
26. ΑΕ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΚΟΨΑΧΕΙΛΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Σάββατο 15:30
27. ΙΕΡΑΠΟΛΗ – ΠΕΥΚΗ ΑΙΓΑΛΕΩ (ΟΡΥΖΟΜΥΛΩΝ) Σάββατο 15:30
28. ΒΥΡΩΝ – ΑΓ. ΘΩΜΑΣ ΒΥΡΩΝΑ ΕΡΓΑΝΗ (Δ. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ) Σάββατο 15:30
29. ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ – ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ (Μ.ΚΡΗΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ) Σάββατο 15:30
30. ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ Κυριακή 11:00
31. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ – ΥΜΗΤΤΟΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ Κυριακή 15:00
32. ΜΕΛΙΣΣΙΑ – ΑΕ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ Κυριακή 15:30
Β Κατηγορία 3ος Όμιλος
(24η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ώρα
33. ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ – ΛΑΥΡΑ ΑΡΓ/ΛΗΣ ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ) Σάββατο 15:30
34. ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ – ΚΑΜΑΤΕΡΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (ΧΩΡΑΦΑΣ) Σάββατο 15:30
35. ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΥΜΗΤΤΟΥ Σάββατο 15:30
36. ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ – ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ Σάββατο 15:30
37. ΑΕ ΖΕΦΥΡΟΣ – ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ ΑΙΓΑΛΕΩ Δ.Α.Κ. Σάββατο 15:30
38. ΤΕΡΨΙΘΕΑ – ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ Κυριακή 15:30
39. ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ – ΑΓ. ΕΛΕΟΥΣΑ ΚΑΛΑΜAKIOY ΑΛΙΜΟΥ Β΄ Κυριακή 15:30
40. ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ – ΚΗΦΙΣΙΑ 2010 ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ Κυριακή 15:30

Continue Reading

stoplekto

Το πρόγραμμα των αγώνων στην ΕΠΣΠ (23-24/3/19)

Published

on

ΕΠΣ Πειραιά

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων του σαββατοκύριακου στην ΕΠΣ Πειραιά:

ΣΑΒΒΑΤΟ  23.3.2019

 

ΓΗΠ.Π.ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ 16.00 ΑΟ ΧΑΛΚΗΔΩΝ – ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔ.
ΓΗΠ.ΜΟΣΧΑΤΟΥ 16.30 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΣΧ. – ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
ΓΗΠ.ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 16.30 ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΡΑΠ.
ΓΗΠ.ΔΗΜ.ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

(ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ)

16.30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΕΡ. – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ
ΓΗΠ.ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 16.30 ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔ. – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ
ΓΗΠ.ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ 16.30 ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ – ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
ΓΗΠ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 16.30 ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ – ΕΝΩΣΗ ΚΑΜΙΝΙΩΝ
ΓΗΠ.ΔΗΜ.ΡΕΝΤΗ 16.30 ΑΟ ΚΑΡΑΒΑΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡ.
18.30 ΕΠΟ (ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ- ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ) γυν.
ΓΗΠ.ΝΙΚΑΙΑΣ 16.00 ΦΙΛΑΘΛΟΙ – ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ

 

ΚΥΡΙΑΚΗ  24.3.2019

 

ΓΗΠ.Π.ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ 11.00 ΠΕΡΑΜΑΪΚΟΣ – ΠΗΓΑΣΟΣ
13.30 ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ – ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ ΚΑΡΠ.
16.00 ΜΙΘΡΙΔΑΤΗΣ – ΑΣΧ ΠΟΣΕΙΔΩΝ
ΓΗΠ.ΜΟΣΧΑΤΟΥ 11.00 ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ – ΑΣ ΚΩΦΩΝ
13.30 ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ – ΣΠΙΘΑ
16.00 ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧ. – ΗΦΑΙΣΤΟΣ
ΓΗΠ.ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 11.00 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ – ΘΗΣΕΑΣ
13.30 ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ – ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ
16.00 ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ – ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ ΚΟΡΥΔ.
ΓΗΠ.ΔΗΜ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

(ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ)

16.00 ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ/ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ – ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ

 

ΓΗΠ. ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 13.30 ΑΕ ΘΥΕΛΛΑΣ/ΑΧΙΛΛΕΑ ΚΟΡΥΔ. – ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔ.
16.00 ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ – ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔ.
ΓΗΠ.ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ 11.00 ΔΑΦΝΗ ΤΑΜΠ. – ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
13.30 ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΡ.
16.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡ. – ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡ.
ΓΗΠ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 12.00 ΑΕ ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΕΙΟΥ – ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ
16.30 ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ – ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ
ΓΗΠ.ΔΗΜ.ΡΕΝΤΗ 11.30 ΕΝΩΣΗ Α.Α. ΡΕΝΤΗ – ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ
15.00 ΕΠΟ (ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ)
ΓΗΠ.ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΤΖΙΤΖΙΦΙΩΝ 13.30 ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
16.00 ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ
ΓΗΠ. ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ 15.00 ΕΠΟ (ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ)
ΓΗΠ. ΟΡΥΖΟΜΥΛΩΝ 16.00 ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΑΜΦΙΑΛΗ
ΓΗΠ.ΝΙΚΑΙΑΣ 10.30 ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ
15.00 ΕΠΟ (ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ – ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ)
ΓΗΠ. ΑΙΓΙΝΑΣ 14.30 ΑΕ ΑΙΓΙΝΑΣ – ΛΕΟΝΤΕΣ ΚΑΜΙΝΙΩΝ
ΓΗΠ. «Π.ΣΑΛΠΕΑΣ» 15.00 ΕΠΟ (ΑΠΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ – ΑΟ ΕΠΙΣΚΟΠΗ)

 

Continue Reading

LIKE