Γ΄ Ε.Π.Σ.Π.
Ειρήνη 2005- Φοίνικας Αγίας Σοφίας 0-3
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2020/07/foinikas-agias-sofias-l.jpg)
Μετά από πέντε αγωνιστικές ο Φοίνκας Αγίας Σοφίας επανήλθε στις νίκες, λυγίζοντας με 3-0 στη Νίκαια την Ειρήνη 2005.
Δύο γκολ για την ομάδα του Αντώνη Σαρρή πέτυχε ο Τζιράκης Π. (30′ 41′) και ένα ο μόλις 14 ετών Μπάσα(81′). Για τον Φοίνικα αγωνίστηκε επίσης ο νεαρός Τζουμάκος.
Διαιτήτευσε ο Φωτιάδης.
ΕΙΡΗΝΗ 2005: Μερκούρης, Καλογερόπουλος, Νικήτας, Κασαμποσκάν, Ακράτα, Βοσναδάκης, Ζαφειρόπουλος, Τσαπαράς Φ.(46′ Πατρικαλάκης), Αγιοβλασίτης, Ελ Σαμπουνί, Τσαπαράς Ε..
ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Σαρρής, Ντούρος(75′ Χατζηιωαννίδης), Αγοριανίτης Β., Βορδώνης, Παπαδόπουλος(81′ Τζουμάκος), Κακουράκης(75′ Βολιώτης), Τυρολόγος, Κανάρης, Τζιράκης Π.(61′ Κοτιάδης), Περάμαντζης(61′ Μπάσα), Τζιράκης Α..
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)