Λύγισε στο φινάλε το Αιγάλεω, ήττα 2-1 από τον Ολυμπιακό Β’

Δεν τα κατάφερε το Αιγάλεω στο Ρέντη καθώς ο Ολυμπιακός Β επικράτησε 2-1 με ανατροπή για την 20η αγωνιστική της Super League 2.

Το Σίτι κρατούσε τη νίκη στα χέρια του, αλλά μετά το 80′ υπέστη μπλακ άουτ. Το σκορ άνοιξε ο Κωστανάσιος στο 50′, με το Αιγάλεω να έχει χάσει και πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο. Ο Ολυμπιακός Β κατάφερε να σημειώσει δύο γκολ, στο 84′ με τον Μπα και στο 88′ με τον Βλαχομήτρο και να πάρει το τρίποντο.

Το φιλμ του αγώνα:

4′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Β με τον Μαρίνο να πλασάρει από πλάγια θέση. Έλάχιστα άουτ η μπάλα
8′ Νέα ευκαιρία με τον Μαρίνο, ο οποίος δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή προ κενής εστίας
15′ Μακρινό σουτ Μπαγκαλιάνη αουτ η μπαλα
19′ Σουτ Κωστανάσιου εκτός περιοχής, μπλόκαρε εύκολα ο Παπαδούδης
30′ Πέναλτι για το Αιγάλεω, σε ανατροπή του Κωστανάσιου
32′ Εκτέλεση από τον Ανδρέα Βλαχομήτρο, ο Παπαδούδης έδιωξε με τα πόδια κρατώντας ανέπαφη την εστία του
37′ Δοκάρι για Ολυμπιακό Β. Σουτ Μαρίνου η μπαλα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Σικαλιά
40′ Σουτ Πίνακα έπειτα από πάσα Ιμπαγάσα, ο Σικαλιάς έδιωξε σε κόρνερ
42′ Σουτ Κωστανάσιου αουτ η μπάλα
47′ Πλασέ Μαρίνου, Τσιλιγκίρης έδιωξε σε κόρνερ ο Σικαλιάς
48′ Πλασέ Νίκολιτς από τα δεξιά, σε ετοιμότητα ο Σικαλιάς έδιωξε σε κόρνερ
50′ ΓΚΟΛ Σέντρα Τσίτσαρη από δεξιά, κεφάλια Κωστανάσιου από το ύψος του πέναλτι και προβάδισμα για το Αιγάλεω
70′ Φαουλ Ραμιρεζ, Τσιλιγκίρης μπλόκαρε ο Παπαδούδης
73′ Μεγάλη ευκαιρία για Αιγάλεω. Ο Πολυχρόνης κερδισε την μπάλα εκτός περιοχής, έστρωσε στον Κολλά το πλασέ του οποίου έφυγε λίγο έξω απο την εστία του Παπαδούδη.
81′ Ατομική ενέργεια του Λιάτσου και πλασέ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα λίγο άουτ!
84′ ΓΚΟΛ Ο Μπά με διπλή προσπάθεια ισοφάρισε για τον Ολυμπιακό
88′ ΓΚΟΛ Ο Βλαχομήτρος σκοράρει με κοντινή προβολή έπειτα από σεντρα από τα αριστερά

Ολυμπιακός Β (Α. Ιμπαγάσα): Παπαδούδης, Μπαγκαλιάνης, Λιάτσος, Αποστολόπουλος (72′ Κεραμίδας), Νίκολιτς, Μαυρουδής (60′ Σαπουντζής), Μαρίνος (72′ Μπα), Ι. Ιμπαγάσα (60′ Καράκουτης), Χρυσόπουλος, Αν. Βλαχομήτρος (90′ Καλογερόπουλος), Πινακάς.

Αιγάλεω (Γράφας): Σικαλιάς, Χοτζάλλι, Μπούσης (75′ Νικολακόπουλος), Παπανικόλας, Φουρλάνος, Τσίτσαρης (75′ Σταματάκης), Κωστανάσιος (60′ Πολυχρόνης), Ραμίρεζ, Κολλάς (75′ Σταματής), Τσιλιγκίρης, Α. Βλαχομήτρος (55′ λ.τ Μπαστιάνος).

ΠΗΓΗ: Mikriliga.com