Connect with us

Γ΄ Ε.Π.Σ.Π.

Οι αγώνες στην Γ’ ΕΠΣΠ (17/11)

Published

on

Αναλυτικό ρεπορτάζ – Γράφει ο Φώτης Περιφάνης

 

 Πυθαγόρας- Περαμαϊκός 1-3

 

Ο Περαμαϊκός ήταν ο νικητής στο τοπικό ντέρμι, καθώς κατέβαλε με -1 τον γειτονικό Πυθαγόρα και συνέχισε την νικηφόρα πορεία του στο πρωτάθλημα πετυχαίνοντας το 6 στα 6.

Δυο γκολ για τους «πράσινους» πέτυχε ο Σακελλάριος(61’, 85’), ενώ το σκορ είχε ανοίξει ο Παρίσης(13’).

Η ομάδα του Δημήτρη Μάνσαλη είχε μειώσει σε 2-1 με τον Μαρτσόπουλο(67’), ενώ λίγο νωρίτερα στο 61’ είχε χάσει μεγάλη ευκαιρία με τον γκολκίπερ Γαϊτανιό να νικάει σε τετ α τετ τον Πλακίδη.

Διαιτήτευσε ο Πουλόπουλος.

ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ: Κωνσταντόπουλος, Χατζηδημητρόυ(78’ Καρράς), Σαραντόπουλος, Καρπάθιος, Μετούση, Τριανταφύλλου, Κυριτσιμπασάκης, Μηλιώνης, Μαρτσόπουλος(85’ Βοϊδονικόλας), Δαμαλίδης, Πλακίδης(69’ Κορνελάτος Η.).

ΠΕΡΑΜΑΪΚΟΣ: Γαϊτανιός, Παπακαλοδούκας Ι., Αλευρομάγειρας(46’ Παππάς), Ψαρούδας(77’ Μαγδαλόπουλος), Παπακαλοδούκας Π., Φλέγγας, Σακελλάριος, Παπαμιχαήλ, Θεολόγου, Παρίσης, Παπακαλοδούκας Α.(83’ Κυπριώτης)

 

 

Μιθριδάτης- Σαλαμινομάχοι 1-0

 

Χάρη στο γκολ του Κυρίτση στο 18’ ο Μιθριδάτης  κατέβαλε τους Σαλαμινομάχους με 1-0 και επανήλθε στις επιτυχίες.

Σωστός ο διαιτητής Βάιλας.

ΜΙΘΡΙΔΑΤΗΣ:

ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ: Τούσης, Σοφράς, Λιγνός, Γκάνιας, Τοπούζογλου(82’ Τσιρώνης), Ρεμούνδος, Φουρίκης, Μυλωνάς(84’ Πεσίδης), Σεργίδης, Μονιός(73’ Ζαχαρίας), Σαρινάκης(51’ Κούκης).

 

Σίφουνας η πρωτοπόρος ΑΕ Σαλαμίνας σάρωσε τον Πήγασο Αγίου Διονυσίου με 5-1 και συνεχίζει χωρίς απώλειες το πρωτάθλημα , έχοντας 6 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια .

Ηγέτης και πρωταγωνιστής των νικητών ο Πούτος  που πέτυχε  4 τέρματα!!! . Στο  3’, 29’, 35’, 53’

Σκόραρε επίσης  ο Πανταζής στο 41’

Το μοναδικό των φιλοξενούμενων σημείωσε ο

Βουρλιωτάκης στο  87’ .

Πολύ καλός ο διαιτητής Κωνσταντόπουλος Δ. . Απέβαλε τον Στεφανίδη στο  81’ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ : Σπαθής ,  Πάλλας ( 67’Πανουρής) , Πανταζής Η., Παρθένης, Ντούκα, Αναστασίου( 63’ Πέτσι) Πανταζής Χ., Κρουστάλλης , Πούτος ( 56’ Περράκης) , Παπααθεοχάρης ( 56’ Μακρής) , Σκιαθίτης.

ΠΗΓΑΣΟΣ : Μελάς , Στεφανίδης, Κάτρης( 56’ Βουρλιβωτάκης) , Στιβακτάς, Κουρτέσης, Μητρόπουλος( 46’ Αλαφούζος) Σταματίου, Γιαννακόπουλος, Κατσιγιάννης ( 56’ Τσουανάτος) Τερζής, Μπάχας( 46’ Μαμάης)

stoplekto

Δάφνη Ταμπουρίων – ΑΕ Νίκαια 4-2 στα πέναλτι

Published

on

Μετά από ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι η Δάφνη Ταμπουρίων επικράτησε στα πέναλτι με 4-2 της ΑΕ Νίκαιας και προκρίθηκε στην β΄φάση. Η κανονική διάρκεια του αγώνα έληξε ισόπαλη 2-2 Προηγήθηκαν οι Νικαιώτες μόλις στο 2’ με τον Θεολόγο . Η Δάφνη όμως με δυο εύστοχα κτυπήματα πέναλτι των Παναγιωτόπουλου στο 43΄και Αληφραγκή στο 52΄γύρισε το παιχνίδι . Όμως στο 88’ η ΑΕ Νίκαια ισοφάρισε με αυτογκολ του Παπαδόπουλου. Έτσι το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση , όπου ο Λαυρέντιος στο 108΄έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους . Στο 116’ ο Παναγιωτόπουλος και πάλι έφερε το παιχνίδι στα ίσια(3-3) . Έτσι φτάσαμε στα πέναλτι όπου οι παίκτες της Δάφνης πιο ψύχραιμοι σκόραραν και στα τέσσερα που εκτέλεσαν( Παναγιωτόπουλος, Σαραφόπουλος, Χουρμούζης, Γκόβας) Αντίθετα από την ΑΕ Νίκαια ευστόχησαν μόνο οι Βιδάλης, Βουδούρης . Αστόχησαν οι Σαλκετζής ( άουτ) Λουκογιαννάκης( απέκρουσε ο Κατσίπης ) Από τον διαιτητή Τουρλομούση έχει παράπονα η ΑΕ Νίκαια για τα πέναλτι που καταλογίστηκαν σε βάρος της ενώ ζήτησε με τη σειρά της την «εσχάτη των ποινών» σε ανατροπή του Βιδάλη στο 80’.

ΔΑΦΝΗ ΤΑΜΠ.: Κατσίπης, Χατζηϊωαννίδης, Χουρμούζης, Παγώνης, Σαραφόπουλος, Γεροντάκης( 79΄ Πρασσάς) , Μπεκάκος( 67’ Γκόβας) , Τομαής, Αληφραγκής( 88’ Τσούκας) , Χάλαρης( 66’ Παπαδόπουλος) , Παναγιωτόπουλος ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ : Λαγώνης, Βιδάλης, Καναβός( 58’ Βουδούρης) , Λουκογιαννάκης, Κουστιόνης, Αποστόλου, Αποστόλου( 58’ Αϊβαζιάν ), Σιβιανός, Γιαννούλης( 61΄Χανιωτάκης) , Θεολόγος, Λαυρέντιος , Σερδάρης ( 27΄λ.τρ. Σαλκετζής).

Continue Reading

Α΄ Ε.Π.Σ.Π.

Τα πλήρη αποτελέσματα και τα ζευγάρια της Β’ φάσης του Κυπέλλου Πειραιά

Published

on

ΕΠΣ Πειραιά

Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες της α’ φάσης του Κυπέλλου Πειραιά. Κατόπιν της κλήρωσης, ακολουθούν τα ζευγάρια που προέκυψαν στον δεύτερο γύρο του θεσμού.

 

Α’ ΦΑΣΗ

Σάββατο 14/9

 

Φοίνικας Αγίας Σοφίας– ΑΕ Χατζηκυριακείου 1-0

ΑΕ Σαλαμίνας– Ποσειδώνας Χατζηκυριακείου 3-2

ΑΣ Κωφών- Οδηγήτρια 1-3

Πανιώνιος Κερατσινίου- ΑΟΑΔ 1-3

Νέο Ικόνιο- Νέοι Δραπετσώνας 0-4

Αστέρια Δραπετσώνας- Αναγέννηση Μοσχάτου 0-2

Πειραϊκός– Λέοντες Καμινίων 0-0(κ.δ. και παρ.), 5-4 στα πέναλτι

Ήφαιστος– Περαμαϊκός 3-0

 

Κυριακή 15/9

11.00

Δάφνη Ταμπουρίων– ΑΕ Νίκαια 2-2(κ.δ.)- 3-3(παράταση), 4-2(πέναλτι)

Πυθαγόρας- Θησέας 0-3

ΑΟ Πειραιάς– Αστέρας Νίκαιας 1-0

Φίλαθλοι– Παντζιτζιφιακός 1-0

17.00

Προμηθέας- Πήγασος Αγίου Διονυσίου 0-2

Προφήτης Ηλίας– Σαλαμινομάχοι 2-1

Φαληρικός-Κύπρος Κορυδαλλού 6-0

Ένωση Α.Α. Ρέντη- Ένωση Καμινίων 0-2

ΑΟ Κορυδαλλός– Άρης Αμφιάλης 2-0

Ολυμπιακός Κερατσινίου– ΑΟΚ Φαλήρου 4-1

  • Με έντονα γράμματα οι ομάδες που προκρίθηκαν στον δεύτερο γύρο.

 

 

Τα ζευγάρια που προέκυψαν στη Β’ Φάση του Κυπέλλου Πειραιά

1. ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ – ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

2. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΣΧΑΤΟΥ- ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ

3. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

4. ΗΦΑΙΣΤΟΣ – ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ ΙΩΝΙΚΟΥ

5. ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ- ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ

6. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ- ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ

7. ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ- ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ

8. ΘΗΣΕΑΣ- ΑΟ ΚΑΡΑΒΑΣ

9. ΦΙΛΑΘΛΟΙ- ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ

10. ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ

11. ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ- ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ

12. ΧΑΛΚΗΔΩΝ – ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ

13. ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓ. ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ- ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ

14. ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ – ΑΕ ΘΥΕΛΛΑ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΛΟΥ

15. ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ– ΑΕ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ

16. ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

17. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ- ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑ

18. ΑΟΑΔ – ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

19. ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ

20. ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ- ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

21. ΔΑΦΝΗ ΤΑΜΠΟΥΡΙΩΝ- ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

22. ΕΝΩΣΗ ΚΑΜΙΝΙΩΝ – ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

23. ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΜΦΙΑΛΗ

24. ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ

Οι αγώνες της β’ φάσης θα γίνου το Σαββατοκύριακο 21-22/9. 

Η κλήρωση για την γ΄φάση του Κυπέλλου θα γίνει αυτή την Τετάρτη 18/9 στις 17.00 στα γραφεία της Ένωσης.

Continue Reading

LIKE