Connect with us

Γ΄ Ε.Π.Σ.Π.

Οι αγώνες στην Γ’ κατηγορία της ΕΠΣΠ (10/2)

Published

on

Αναλυτικό ρεπορτάζ – Γράφει ο Φώτης Περιφάνης

Σαλαμινομάχοι- ΑΟ Πειραιάς 1-4

 

Αλώβητος πέρασε και από τις Σιταποθήκες ο πρωτοπόρος ΑΟ Πειραιάς, που συνεχίζοντας τις σπουδαίες εμφανίσεις κατέβαλε με 4-1 τους Σαλαμινομάχους.

Οι νησιώτες άνοιξαν το σκορ με τον Πασαλλή μόλις στο 7’, αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για αυτούς.

Οι Καμινιώτες πέτυχαν σρτη συνέχεια τέσσερα γκολ με τους  Σπανό(32’, 93’),  ΣτρουμπούληΘ.(78’)  και Πετράκη(95’).

Πολύ καλός ο διαιτητής Φυρογένης.

ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ: Γουρουνός, Παπαδημητρίου, Κούκης(53’ Ευαγγέλου), Μαγιάτης, Φουρίκης(70’ Σιγάλας) Γκάνιεβ, Λιγνός, Κωνσταντινίδης, Μυλωνάς(70’ Μονιός), Πασαλλής(90’ Μπούζι), Σεργίδης.

ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ: Στρουμπούλης Α., Σκαρμούτσος Χ., Κοκόνης, Κουράκος, Μανιάτης,(23’ λ.τρ. Γεροντής), Παπαθεοφίλου(65’ Στρουμπούλης Θ.), Σπανός,  Σκαρμούτσος Α.(75’ Χέπα), Μουρτίδης, Γονατάς, Καραμανώλης(90’ Πετράκης).

 

ΑΕ Χατζηκυριακείου- Περαμαϊκός 0-7

 

Καταιγιστικός ο Περαμαϊκός, σάρωσε στο Μοσχάτο με 7-0 την αδύναμη ΑΕ Χατζηκυριακείου στο Μοσχάτο και επανήλθε στις επιτυχίες μετά την ήττα την προηγούμενης αγωνιστικής.

Σε μεγάλη μέρα ο Παρίσης για τους νικητές που πέτυχε τέσσερα γκολ(52’, 66’, 72’, 77’).  Τα υπόλοιπα σημείωσαν οι Πάχος(2’), Παπακαλοδούκας Π.(24’ φάουλ) και Καραγιάννης(89’).

Σωστός ο διαιτητής  Κακριδής.  Στο 80’ τραυματίστηκε από τους γηπεδούχους  ο Θεοδωρόπουλος  και συνέχισαν με δέκα, καθώς είχαν γίνει και οι τέσσερις αλλαγές.

ΑΕ ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΕΙΟΥ: Τσιάμης(46’ λ.τρ. Ντεντόπουλος), Λεγκίσι(73’ λ.τρ. Μουσλάρι), Θεοδωρόπουλος, Κούβαρης, Νίνος, Γεωργίου Γ., Κουνάς(57’ Χαβέλας), Μπάλιας, Χανιώτης(46’ Δεμέτης), Γεωργίου Α., Κέκος.

ΠΕΡΑΜΑΪΚΟΣ: Γαϊτανιός, Κορνελάτος, Παπακαλοδούκας Π. Παππάς, Καραγιάννης, Μαυράκης(60’ Ψαρούδας), Πάχος, Παπαμιχαήλ, Σπαθάρης(76’ Φλέγγας), Παρίσης, Παπακαλοδούκας Α..

 

Μιθριδάτης- ΑΕ Σαλαμίνας 2-1

 

 

Επιστροφή στις επιτυχίες για τον Μιθριδάτη, που κατέβαλε στο ντέρμπι με 2-1 την ΑΕ Σαλαμίνας, η οποία έχασε πολύτιμο βαθμολογικό έδαφος στο κυνήγι των προνομιούχων θέσεων.

Οι Σαλαμίνιοι προηγήθηκαν με τον Πούτο στο 42’(κόντραρε η μπάλα και στον Μίντσεβ) .

Οι Πόντιοι στην επανάληψη κατάφεραν να γυρίσουν το σκορ, με τέρματα των Φάσκο(54’ πέναλτι- χέρι αμυντικού) και Σκιάθακα(74’).

Από τον διαιτητή Τσάνος οι νησιώτες έχουν παράπονα για τη φάση του πέναλτι.

ΜΙΘΡΙΔΑΤΗΣ:  Λιβάνιος, Αμίλητος, Τσιμπλάκης, Κουιμτσίδης(79’ Φιλίδης), Κατσανέας, Φάσκο( 68’ λ.τρ. Σκάβαλης), Σκιάθακας, Ρίγκελ, Μίντσεβ(56’ λ.τρ. Περδικούρης), Τσίγγος, Λύκα(90’ Ασλάνογλου).

ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ: Σπαθής, Πανταζής Χ., Παπαπαναγιώτου, Ντούκα, Καλάι, Αναστασίου(72’ λ.τρ. Πάλλας), Πούτος(70’ Πέτσι), Σκιαθίτης(46’ Καρκαλής), Ιλάνογλου, Παπαθεοχάρης, Τρικαμηνάς Α..

 

Πυθαγόρας- Δάφνη Ταμπουρίων 5-0

 

Δεν δυσκολεύτηκε ο Πυθαγόρας να κάμψει με 5-0 τη Δάφνη Ταμπουρίων και συνεχίζει να κυνηγάει την είσοδό του στα πλέι οφ.

Από δύο γκολ για την ομάδα του Δημήτρη Μάνσαλη έβαλαν οι Κυριτσιμπασάκης(21’, 34’) και Μαρτσόπουλος(27’, 70’) και ένα ο  Δαμαλίδης(50’).

Σωστός ο διαιτητής Λυτρίβης.

ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ: Λιοκουκουδάκης, Σαραντόπουλος, Τριάντος, Τρίτσας, Καρπάθιος, Τριανταφύλλου(74’ Ροδίτης), Κυριτσιαμπασάκης(66’ Κορνελάτος), Αθανασίου, Ιωσηφίδης, Δαμαλίδης(77’ Κοκκίνης), Μαρτσόπουλος(71’ Καλουτάς).

ΔΑΦΝΗ:  Κατσίπης, Γουναρίδης, Παπαδόπουλος Ε.(52’ Ρεμάι), Γεροντάκης, Σαραφόπουλος, Πρασσάς, Κοντός, Παπαδόπουλος, Αληφραγκής, Σαρδέλης(46’ Αρβανίτης), Γκόβας.

 

 

stoplekto

Δάφνη Ταμπουρίων – ΑΕ Νίκαια 4-2 στα πέναλτι

Published

on

Μετά από ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι η Δάφνη Ταμπουρίων επικράτησε στα πέναλτι με 4-2 της ΑΕ Νίκαιας και προκρίθηκε στην β΄φάση. Η κανονική διάρκεια του αγώνα έληξε ισόπαλη 2-2 Προηγήθηκαν οι Νικαιώτες μόλις στο 2’ με τον Θεολόγο . Η Δάφνη όμως με δυο εύστοχα κτυπήματα πέναλτι των Παναγιωτόπουλου στο 43΄και Αληφραγκή στο 52΄γύρισε το παιχνίδι . Όμως στο 88’ η ΑΕ Νίκαια ισοφάρισε με αυτογκολ του Παπαδόπουλου. Έτσι το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση , όπου ο Λαυρέντιος στο 108΄έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους . Στο 116’ ο Παναγιωτόπουλος και πάλι έφερε το παιχνίδι στα ίσια(3-3) . Έτσι φτάσαμε στα πέναλτι όπου οι παίκτες της Δάφνης πιο ψύχραιμοι σκόραραν και στα τέσσερα που εκτέλεσαν( Παναγιωτόπουλος, Σαραφόπουλος, Χουρμούζης, Γκόβας) Αντίθετα από την ΑΕ Νίκαια ευστόχησαν μόνο οι Βιδάλης, Βουδούρης . Αστόχησαν οι Σαλκετζής ( άουτ) Λουκογιαννάκης( απέκρουσε ο Κατσίπης ) Από τον διαιτητή Τουρλομούση έχει παράπονα η ΑΕ Νίκαια για τα πέναλτι που καταλογίστηκαν σε βάρος της ενώ ζήτησε με τη σειρά της την «εσχάτη των ποινών» σε ανατροπή του Βιδάλη στο 80’.

ΔΑΦΝΗ ΤΑΜΠ.: Κατσίπης, Χατζηϊωαννίδης, Χουρμούζης, Παγώνης, Σαραφόπουλος, Γεροντάκης( 79΄ Πρασσάς) , Μπεκάκος( 67’ Γκόβας) , Τομαής, Αληφραγκής( 88’ Τσούκας) , Χάλαρης( 66’ Παπαδόπουλος) , Παναγιωτόπουλος ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ : Λαγώνης, Βιδάλης, Καναβός( 58’ Βουδούρης) , Λουκογιαννάκης, Κουστιόνης, Αποστόλου, Αποστόλου( 58’ Αϊβαζιάν ), Σιβιανός, Γιαννούλης( 61΄Χανιωτάκης) , Θεολόγος, Λαυρέντιος , Σερδάρης ( 27΄λ.τρ. Σαλκετζής).

Continue Reading

Α΄ Ε.Π.Σ.Π.

Τα πλήρη αποτελέσματα και τα ζευγάρια της Β’ φάσης του Κυπέλλου Πειραιά

Published

on

ΕΠΣ Πειραιά

Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες της α’ φάσης του Κυπέλλου Πειραιά. Κατόπιν της κλήρωσης, ακολουθούν τα ζευγάρια που προέκυψαν στον δεύτερο γύρο του θεσμού.

 

Α’ ΦΑΣΗ

Σάββατο 14/9

 

Φοίνικας Αγίας Σοφίας– ΑΕ Χατζηκυριακείου 1-0

ΑΕ Σαλαμίνας– Ποσειδώνας Χατζηκυριακείου 3-2

ΑΣ Κωφών- Οδηγήτρια 1-3

Πανιώνιος Κερατσινίου- ΑΟΑΔ 1-3

Νέο Ικόνιο- Νέοι Δραπετσώνας 0-4

Αστέρια Δραπετσώνας- Αναγέννηση Μοσχάτου 0-2

Πειραϊκός– Λέοντες Καμινίων 0-0(κ.δ. και παρ.), 5-4 στα πέναλτι

Ήφαιστος– Περαμαϊκός 3-0

 

Κυριακή 15/9

11.00

Δάφνη Ταμπουρίων– ΑΕ Νίκαια 2-2(κ.δ.)- 3-3(παράταση), 4-2(πέναλτι)

Πυθαγόρας- Θησέας 0-3

ΑΟ Πειραιάς– Αστέρας Νίκαιας 1-0

Φίλαθλοι– Παντζιτζιφιακός 1-0

17.00

Προμηθέας- Πήγασος Αγίου Διονυσίου 0-2

Προφήτης Ηλίας– Σαλαμινομάχοι 2-1

Φαληρικός-Κύπρος Κορυδαλλού 6-0

Ένωση Α.Α. Ρέντη- Ένωση Καμινίων 0-2

ΑΟ Κορυδαλλός– Άρης Αμφιάλης 2-0

Ολυμπιακός Κερατσινίου– ΑΟΚ Φαλήρου 4-1

  • Με έντονα γράμματα οι ομάδες που προκρίθηκαν στον δεύτερο γύρο.

 

 

Τα ζευγάρια που προέκυψαν στη Β’ Φάση του Κυπέλλου Πειραιά

1. ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ – ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

2. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΣΧΑΤΟΥ- ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ

3. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

4. ΗΦΑΙΣΤΟΣ – ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ ΙΩΝΙΚΟΥ

5. ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ- ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ

6. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ- ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ

7. ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ- ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ

8. ΘΗΣΕΑΣ- ΑΟ ΚΑΡΑΒΑΣ

9. ΦΙΛΑΘΛΟΙ- ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ

10. ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ

11. ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ- ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ

12. ΧΑΛΚΗΔΩΝ – ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ

13. ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓ. ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ- ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ

14. ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ – ΑΕ ΘΥΕΛΛΑ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΛΟΥ

15. ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ– ΑΕ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ

16. ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

17. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ- ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑ

18. ΑΟΑΔ – ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

19. ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ

20. ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ- ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

21. ΔΑΦΝΗ ΤΑΜΠΟΥΡΙΩΝ- ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

22. ΕΝΩΣΗ ΚΑΜΙΝΙΩΝ – ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

23. ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΜΦΙΑΛΗ

24. ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ

Οι αγώνες της β’ φάσης θα γίνου το Σαββατοκύριακο 21-22/9. 

Η κλήρωση για την γ΄φάση του Κυπέλλου θα γίνει αυτή την Τετάρτη 18/9 στις 17.00 στα γραφεία της Ένωσης.

Continue Reading

LIKE