Β΄ Ε.Π.Σ.Α.
Στο Μητρώο Αθλητικών Συλλόγων και ο Γκυζιακός
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2020/08/giziakos-2020-1-scaled-e1597678091918.jpg)
Την ένταξη του συλλόγου στο Μητρώο Αθλητικών Συλλόγων της ΓΓΑ ανακοίνωσε ο Γκυζιακός.
Αναλυτικά η ανακοίνωση
Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η διαδικασία εγγραφής του Α.Ο.ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ στο μητρώο αθλητών σωματείων της Γενικής Γραμματείας. Σύμφωνα με το ν.4373/2016 ο οποίος προβλέπει δημιουργία Μητρώου Αθλητικών Φορέων, η Γ.Γ.Α για πρώτη φορά θέτει σε λειτουργία τον ανωτέρω θεσμό ο οποίος αποτελεί τη πρώτη επίσημη καταγραφή των Αθλητικών ερασιτεχνικών σωματείων και από σήμερα 11/12/2020 ο συλλογος διαθέτει την ειδική ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)
You must be logged in to post a comment Login