Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Τριγλια Ραφήνας” Δεν δεχόμαστε κατηγορίες για τραμπουκισμούς”

Μέσω ανακοίνωσης που εξέδωσε η Τριγλία Ραφήνας απαντάει στον Αστέρα Βάρης, αναφέροντας ότι στα 88 χρόνια παρουσίας του σαν σύλλογος, ο  ΑΟ Τριγλία Ραφήνας δεν υπάρχει κανένα σωματείο που να χαρακτηρίζει τους “κιτρινόμαυρους” ως… τραμπούκους.

Αναλυτικά, το κείμενο

Σε απάντηση της ανακοίνωσης που εξέδωσε πριν από λίγο ο Κυανούς Αστέρας Βάρης και η οποία πραγματικά μας εξέπληξε, δηλώνουμε ότι στα 88 χρόνια της ιστορίας μας και στα 10 χρόνια που αγωνισθήκαμε ανελλιπώς στις εθνικές κατηγορίες, επισκεπτόμενοι πάμπολλα γήπεδα της Ελλάδας, αλλά και φιλοξενώντας πολλά σωματεία, μόνο συγχαρητήρια έχουμε δεχθεί και δεν υπάρχει ΟΎΤΕ ΕΝΑ σωματείο που να μας έχει κατηγορήσει για τραμπούκικες συμπεριφορές.
Δεν είναι άλλωστε λίγες οι φορές που ενώ έχουμε ηττηθεί, συγχαίρουμε τους διαιτητές για την απόδοση τους.
Κατηγορίες για μεθόδους τραμπούκων και ύποπτων συμπεριφορών σαφώς δεν τις αποδεχόμαστε και τις επιστρέφουμε από όπου και να προέρχονται.
Η αρχική ανακοίνωση που εξέδωσε ο σύλλογος μας σαφώς και δεν περιέχει ίχνος απειλής προς κανέναν και το μόνο που ζητάμε σαν Τριγλία Ραφήνας είναι μία ακριβοδίκαιη διαιτησία.
ΤΊΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ, ΤΊΠΟΤΑ ΠΑΡΑΚΆΤΩ.
Τέλος επαναλαμβάνουμε ότι τίποτα δεν μας χωρίζει από το φιλικό σωματείο του Κυανού Αστέρα Βάρης και θα είμαστε αντίπαλοι μόνο για 90 λεπτά

Αστέρας Βάρης – Τριγλία Ραφήνας 1-1

Με τη σφραγίδα των Ντούλια και Γκαβασιάδη, ήρθε ισόπαλο 1-1 το ντέρμπι κορυφής, στο Χέρωμα μεταξύ Αστέρα και Τριγλίας. Ήταν ένα πολύ καλό παιχνίδι μέσα σε αθλητικά πλαίσια, που χάρηκε ο φίλαθλος κόσμος, από δύο ομάδες που πιστοποίησαν την αξία τους και τη βαθμολογική τους θέση. Στο 35΄ με σουτ ο Ντούλιας έκανε το 0-1 βάζοντας μπροστά στο σκορ τον Αστέρα.

Η απάντηση της Τριγλίας ήρθε στο δεύτερο μέρος δέκα λεπτά μετά την έναρξη του. Στο 56΄ με πλασέ ο Γκαβασιάδης έφερε το σκορ στα ίσια 1-1, που έμελλε να ήταν και το τελικό σκορ. Στο 68΄ είχαμε δοκάρι με τον Παπάζογλου για την Βάρη.

Η εικόνα στην κορυφή παραμένει ως είχε με τον Αστέρα πρώτο και με 22 βαθμούς και την Τριγλία δεύτερη με 19.

Διαιτητής του αγώνα Αντωνίου Ελ., με βοηθούς τους Σπυρόπουλο και Πολυχρονιάδη

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ (Κάτσικας) Μαρινάκης, Χαλκιάς, Λεοντίου, Μαγγίνας, Σκουρλής, Μάγγος, Δημητρόπουλος, Κοφσανίδης, Καλιαμπάκας (72΄ Μπίτιλης), Σάμιος (65΄ Παπάζογλου), Ντούλιας

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Ασλάνογλου) Κύρκος, Τσάγκαρης, Τσέπας, Τσούκας, Γαλανόπουλος, Καραγιάννης, Ζαφειρόπουλος (93΄ Αρβανιτίδης), Σκαφίδας, Γκαβασιάδης, Μουστόγιαννης (90΄ Λαγός), Πατσιούρας (82΄ Παπαδιονυσόπουλος)

Γράφει ο Δημήτρης Παρίσης
dimitrisparisis@hotmail.com

Πηγή – athlorama.blogspot.com

Continue Reading

Κορωπί – Γλυκά Νερά 4-3

Ματς θρίλερ εξελίχθηκε σήμερα στο Κορωπί, με την τοπική ομάδα να λυτρώνεται στο 90΄ με τον Βίλα, απέναντι στα Γλυκά Νερά που έπαιξαν για τριανταπέντε λεπτά στο δεύτερο μέρος με δέκα παίκτες.

Στο 17΄ ο Παντέλης έκανε το 1-0, στο 35΄ ο Λούρμπας ανέβασε στο σκορ σε 2-0. Τα Γλυκά Νερά αντέδρασαν και στο 29΄ μείωσαν με τον Τριανταφυλλόπουλο και στο 32΄ πέτυχαν στην ισοφάριση με τον Βιταλιώτη 2-2. Δύο λεπτά πριν το τέλος του πρώτου μέρους ο Μπαρδούσης έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ το Κορωπί κάνοντας στο 43΄ το 3-2.

Στο δεύτερο μέρος για δεύτερη φορά τα Γλυκά Νερά ισοφάρισαν το σκορ σε 3-3 με γκολ του Τριανταφυλλόπουλου στο 50΄ (δεύτερο δικό του γκολ). Έξι λεπτά αργότερα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη  ο Παρασχάκης για τους φιλοξενούμενους. Με αριθμητική υπεροχή οι γηπεδούχοι πίεζαν για την ανατροπή του σκορ. Κάτι που κατάφερε στο 90΄ ο Βασίλης Βίλα.

Διαιτητής του αγώνα Αρφάνης, με βοηθούς τους Καραθανάση και Βιτσεντζάτο

ΚΟΡΩΠΙ (Αρζένης) Mπονατάκης, Haddad (91΄Αθανασίου), Πάντου, Μπαρδούσης, Ξένος (64΄ Κλήμης), Καρκασίνας, Παντέλης, Βλάχος (91΄ Μπότση), Λούρμπας, Βίλα, Ζαραδούκας

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ (Μιχαήλοβιτς) Βιταλιώτης Λ., Χριστοδούλου, Παρασχάκης, Μανδάλος. Τριανταφυλλόπουλος, Βάρδας, Δρούγκας (55΄ Καπράλος, 89΄ Οτομπάσι), Βιταλιώτης Γ., Λώλος (65΄ Shitshi), Βλάχος, Μαστορόπουλος (77΄ Συμβουλίδης)

φωτογραφίες Αργύρης Πουλάκης

Κάτσικας: “Καλύτεροι από τα Καλύβα”

Ικανοποιημένος παρουσιάστηκε ο προπονητής του Αστέρα Βάρης Μιχάλης Κάτσικας μετά τη νίκη επί του ΠΑΟ Καλυβίων. Αυτό αποτυπώνεται από τη δήλωση που παραχώρησε όπου και τόνισε: “Ήταν μια δίκαιη νίκη η οποία έχει σημασία μεγάλη αφού επιτεύχθηκε απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο. Είμαστε πολυ ευχαριστημένοι από την απόδοση και την εικόνα της ομάδας. Σημαντικό ότι πέτυχε γκολ στο ντεμπούτο του ο Σάμιος και πλέον ετοιμαζόμαστε για το ματς με την Τριγλία την Κυριακή”.