stoplekto
Τριπλό «χτύπημα» η Αμφιάλη
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2015/07/balsamidis.jpg)
Δυναμικά ξεκίνησε την μεταγραφική της ενίσχυση η ομάδα της Αμφιάλης πραγματοποιώντας τρεις αξιόλογες προσθήκες. Αρχικά πήρε τον γκολκίπερ Χάρη Γασπαρινάτο, ο οποίος την περσινή χρονιά ήταν βασικό μέλος του ΑΟ Κορυδαλλού και από τους σημαντικούς συντελεστές στην άνοδο του συλλόγου στην Α’ Κατηγορία. Μεγάλο ρόλο στην επίτευξη της μεταγραφής έπαιξε και η εισήγηση του προπονητη τερματοφυλάκων και μέλους του τεχνικού τιμ Μάκη Κέμου και οι ιθύνοντες της Αμφιάλης κινήθηκαν άμεσα για να τον «κλείσουν».
Ακόμη με τον σύλλογο συμφώνησε ο 23χρονος Χρήστος Βασλαμίδης, που την περσινή χρονιά αγωνιζόταν με τα χρώματα της ΑΕ Περάματος. Ο ταλαντούχος μέσος έχει αγωνιστεί στο παρελθόν με επιτυχία σε Άρη Αμφιάλης καθώς και στην Οδηγήτρια με την οποία αναδείχθηκε και πρωταθλητής.
Τέλος, νέο μέλος της Αμφιάλης είναι και ο 17χρονος στόπερ Αρμάντο Μιντρίτα, που θεωρείται ένα πολύ καλό ταλέντο και αποκτήθηκε μετά από ενέργειες του προπονητή του συλλόγου Γιώργου Τσιριγώτη.
* Ο Δημήτρης Κολέτσης θα συνεχίσει να προσφέρει τις υπηρεσίες του στην ομάδα της Αμφιάλης. Ο 22χρονος ποδοσφαιριστής ενσωματώθηκε πέρσι τον Γενάρη στο σύλλογο και αν και έπαιξε για λίγους αγώνες, λόγω της παράλληλης στρατιωτικής του θητείας σκόραρε αρκετές φορές.
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)
You must be logged in to post a comment Login