Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Έπιασε κορυφή ο Παράδεισος, 3-1 την Άμιλλα Περιστερίου

Την απίστευτη φετινή πορεία του συνεχίζει ο Παράδεισος, που επικράτησε στο ντέρμπι με 3-1 επί της Άμιλλας Περιστερίου και παραμένει αήττητος.

Έφτασε έτσι τους 17 βαθμούς και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας, ενώ η Άμιλλα υπέστη την δεύτερη συνεχόμενη ήττα της και υποχώρησε στην 2η θέση, όπου ισοβαθμεί με τον Ιπποκράτη.

Στο 36′ ο Καραλής έκανε το 1-0, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο. Το ματς πήρε φωτιά στα τελευταία λεπτά, με τον Πέττα στο 85′ να κάνει το 2-0, τον Ζήκο στο 89′ να μειώνει σε 2&1, αλλά τον Μπολέτη στο 90+1′ να διαμορφώνει το τελικό 3-1.

­ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ: Ξαφής, Μαργιώλας (87’ Αδαμόπουλος), Παπαστεργίου, Σφυρής, Στούλης, Καραλής, Μπολέτης, Χριστοφιλόπουλος (68’ Σούλα), Ανδρονιώτης (83’ Πέττας), Λεφάκης (87’ Ζιώρης), Γεωργακόπουλος.
ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Γεροντάκης, Σωτηρίου, Πουλέρι (55’ Ρεπάι), Ασημακόπουλος , Ζήκος, Κασιμάτης (55’ Κατσαμάς), Παππάς, Τζαβάρας, Μπέλης (9’ λ.τρ. Ασπραδάκης), Κοπανάς (35’ Κατσιούλας), Γκορίτσι.