4ος Όμιλος

Ήττα για ΠΟΑ απο ΟΦΗ

Την ήττα με σκορ 4-0 υπέστη η ομάδα του ΠΟΑ  στο «Γεντί Κουλέ» σε φιλικό παιχνίδι με την ΠΑΕ ΟΦΗ 1925.

Ο προπονητής της ομάδας Μανώλης Σουτζής, παρέταξε τον ΠΟΑ με τους: Παπαδάκη, Παπαδομιχελάκη, Χαρίτο, Βρεττό, Πατινιώτη, Χατζηανδρέου, Ρωμανάκη, Μπουτσάκη, Φραγκιαδάκη, Ρουμπάκη και Τριανταφύλλου, ενώ αγωνίστηκαν και οι: Μανουσάκης, Καρβελάς, Γιαλυτάκης Γ., Ντραγκόντι, Λέλεκας, Πατινιώτης, Γιαλιτάκης Ι., Ντάμπος, Αμαραντίδης

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μάνο στο 15ο λεπτό, ενώ ο ΠΟΑ έχασε δύο διαδοχικές καλές ευκαιρίες στο 19′ αρχικά με κοντινή κεφαλιά του Τριανταφύλλου που απέκρουσε εντυπωσιακά ο Δερμιτζάκης αλλά και τρία λεπτά αργότερα και πάλι με τον Τριανταφύλλου, αυτήν την φορά με απευθείας εκτέλεση φάουλ, που κατέληξε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 60′ ο Μάνος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 2-0 υπέρ του ΟΦΗ και το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 85 ο Ορτέγκα.

Στην επανάληψη, η ομάδα μας είχε μία πολύ καλή στιγμή με τον Πατινιώτη, όμως την εκτέλεση φάουλ του, την εξουδετέρωσε ο Δερμιτζάκης στο 82ο λεπτό.