Ίκαρος Καλλιθέας- Χαραυγή 2-1

Εκπληκτική εκκίνηση για τον Ίκαρο Καλλιθέας, καθώς επιβλήθηκε της νωθρής Χαραυγής με 2-1 και πήρε σπουδαία πρόκριση στο Κύπελλο Πειραιά.

Οι Τζιτζιφιώτες προηγήθηκαν 2-0 με γκολ των Βελή(37′) και Μέτα(69′), για να μειώσει η Χαραυγή με τον Γεωργίου(82′). Οι φιλοξενούμενοι στο 90′ έχασαν μεγάλη ευκαιρία να στείλουν το ματς στην παράταση, αλλά την προσπάθεια του Χονδρουδάκη απέκρουσε σωτήρια ο Ηλιάδης.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι στην επανάληψη ο Ίκαρος χρησιμοποίησε αρκετά νέα παιδιά γεννημένα το 2002 και το 2005.

Σωστός ο διαιτητής Ζησιμόπουλος.

ΙΚΑΡΟΣ: Ηλιάδης, Χατζηαράπης, Τσαρούχας, Σαββίδης, Φόνσος, Μέτα(71′ Κοντόπουλος), Πλέσσας(71′ Κρητικός), Καραδήμος, Παυλής, Βελής(87′ Παρέλης), Τσιλίκης.

ΧΑΡΑΥΓΗ: Σιφογιαννάκης, Μέρντα(41′ λ.τρ. Νταβέλης), Βόλης, Αβανίδης(67′ λ.τρ. Σπάρταλης), Σκορδίλης(46′ λ.τρ. Παπανικολάου), Τάνκα(22′ Γερόλυμος), Μουρελάτος, Γεωργίου, Φασιλής, Χονδρουδάκης, Κόης.