6ος Όμιλος

Αγχωτική νίκη ο Αιολικός 2-0 το Κερατσίνι

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Αιολικός σφράγισε την υπεροχή του και επικράτησε στην πρεμιέρα με 2-0 του σκληροτράχηλου Κερατσινίου, ξεκινώντας ιδανικά στο πρωτάθλημα.

Οι νησιώτες είχαν την πρωτοβουλία στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, χωρίς όμως να μπορέσουν να διασπάσουν την πολύ καλά οργανωμένη άμυνα του Κερατσινίου. Από τις καλύτερες στιγμές των γηπεδούχων το δοκάρι του Αποστολόπουλου στο 9′.

Τη λύση έδωσε λυτρωτικά ο Κουρουπής, που στο 80′ με άψογη εκτέλεση φάουλ έλυσε το “γόρδιο δεσμό” μπροστά από την εστία των “ροσονέρι”. Το τελικό 2-0 έγραψε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Πινέιρο(92′).

Διαιτήτευσε ο Φωστέρης(Αν. Αττική).

ΑΙΟΛΙΚΟΣ(Μανώλης Παπαματθαιάκης): Βρονταράς, Αγριμάκης, Κουρούπης, Τακίδης, Κρητικός, Πάτας, Γιουκαρής, Λαμπράκης, Αποστολόπουλος, Νικολάου, Εκουμπά.

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ(Τάκης Χριστόπουλος): Πίνης, Κωνσταντινίδης, Φράρος, Αγγελάκης, Παϊκόπουλος, Σερμάδι, Μενδρινός, Τζανιδάκης, Κρέσιτς, Μπάτσι, Ντούνιας.