ΑΕ Χαραυγή – Ολυμπιάδα 0-1(φωτο)

Νέα σημαντική εκτός έδρας νίκη της Ολυμπιάδας  που πέρασε χωρίς απώλειες από τη Χαραυγή με 1-0 .

Οι νικητές ήταν πολύ καλύτεροι στο α’ ημίχρονο όπου κατάφεραν να  σκοράρουν με κεφαλιά του Διάκου στο 38’.

Οι Χαραυγιώτες ήταν ανώτεροι στην επανάληψη εκμεταλλευόμενοι την κόπωση των φιλοξενούμενων από τον αγώνα Κυπέλλου της Τετάρτης  και έχασαν σημαντικές ευκαιρίες με πιο σημαντική το δοκάρι του Σταύρου στο 80’.

Δοκάρι όμως είχε και η Ολυμπιάδα με φάουλ του Πέρρου στο 89’.

Καλή η διαιτησία της Λαμπαδαρίου.

ΧΑΡΑΥΓΗ: Καλιγιαννίδης, Μανώλης Μύρκος, Αθανασίου, Ροδίτης, Κατσούλας( 72’ Ρέππας) Γρούνης, Μαρμαρίδης, Φασιλής, Τζανάκης( 80’ Κεσανίδης) Γκουγκούδης ( 72’ Σταύρου)

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ: Γεωργόπουλος, Γρηγοράκος( 75’ Τόρρας), Ίγγλις , Κοτσιοβός, Τρουμπούνας, Μαντούβαλος, Μελαμπιανάκης Διάκος, Αντωνίου( 80’ Δερμάτης) , Πέρρος, Αχλαδιώτης( 15’ λ.τρ. Μιχαλάς) .