Αιγάλεω-Χαραυγιακός (Live 1-0 ΤΕΛΙΚΟ)

Η ιστοσελίδα www.stoplekto.gr βρίσκεται στη Νέα Σμύρνη για να σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του τελικού ανάμεσα στο Αιγάλεω και τον Χαραυγιακό.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

2′ Κεφαλιά Τζανετάκου ο Δωριάδης διώνει κόρνερ

13΄Απαντάει ο Χαραυγιακός Σουτ του Μπίτιλη η μπάλα μόλις άουτ

15΄ Σημαντική φάση για τον Χαραυγιακό. Ο Ζήσης μετά από ατομική ενέργεια επιχείρησε το σουτ όμως η μπάλα έγλυψε το δοκάρι και πέρασε άουτ

Στο 19′ ο κεντρικός αμυντικός του Αιγάλεω, Παναγιώτης Στριμμένος συγκρούστηκε με το κεφάλι με τον επιθετικό του Χαραυγιακού, Παναγιώτη Μπίτιλη. Από τη σύγκρουση ο άσος του Σίτυ τραυματίστηκε στο κεφάλι με αποτέλεσμα να αντικατασταθεί και τη θέση του να πάρει ο Παπαθανασίου.

33′ Ωραία προσπάθεια του Μπίτιλη που γύρισε τη μπάλα, όμως ο Μπιταξής απομάκρυνε

36′ Ο Κοντιζάς βρέθηκε στο έδαφος με τους παίκτες του Σίτυ να ζητούν πέναλτι. Ο Τριτσώνης δεν συγκινήθηκε από τις διαμαρτυρίες υποδεικνύοντας μάλιστα κίτρινη κάρτα στον Κοντιζά για θέατρο.

Στο 40′ ο Λαπρογεώργος βρέθηκε σε καλή θέση όμως ο Γουσούλης απομάκρυνε πριν ο επιθετικός του Σίτυ γίνει επικίνδυνος.

53′ Ο Ντακοβ έκανε τη σέντρα και ο Στασινόπουλος που πήγε να κρεμάσει τον Τσαϊλάκη, είδε τον τερματοφύλακα του Αιγάλεω να διώχνει σε κόρνερ

54′ Ο Μπίτιλης ζάλισε όλη την αντίπαλη άμυνα όμως το σουτ που επιχείρησε βρήκε κάπου και κατέληξε κόρνερ

57′ κεφάλια Τζανετάκος εύκολα ο Δωριάδης μπλοκαρει

68 Ο Κοντιζας βγηκε απεναντι απο τον Δωριαδη, με το νεαρο τερματοφυλακα να πραγματοποιει μεγαλη απεκρουση και να διωχνει

78′ απίθανη επέμβαση Τσαιλακη σε σουτ οβίδα μακρινό Στασινόπουλος.

96′ Μετά από σόλο του Ζήση, ο Ναυπλιώτης διώχνει προτού ο Μπρούνο στείλει τη μπάλα στα δίχτυα

102′ 1-0 το Αιγάλεω. Ο Παπουσής με ωραία εκτέλεση φάουλ από πλάγια θεση νίκησε το Δωριάδη βάζοντας μπροστά το Σίτι

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΙΓΑΛΕΩ (Άγγελος Πυρένης): Τσαϊλάκης, Παπουτσής, Ταμπάκης, Ναυπλιώτης, Στριμμένος (19′ λ.τρ. Παπαθανασίου), Μπιταξής, Κοντιζάς, Σταύρου (90+1 λρ. Βουτυράς), Λαπρογεώργος, Τζανετάκος, Τσαρκάνι (83′ Μπουγάτσιας)

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ (Πέτρος Καπώνης) Δωριάδης, Γουσούλης, Κατσαμπάνης, Ράμμος, Μπιρμπίλης, Κατσούλας, Ντακόβ (103′ Τσούνι), Τουγουντζόγλου, Ζήσης, Μπίτιλης (65′ λ.τρ. Μπρουνο), Στασινόπουλος (109′ Κουλουρίδης).