Ακράτητος με τεσσάρα ο Πανελευσινιακός

Έχασε σωρεία ευκαιριών

Σε ρυθμό ρελαντί ο Πανελευσινιακός ξεπέρασε και το εμπόδιο του Ακράτητου τον οποίο νίκησε με 4-0 ενώ έχασε και άλλες τόσες ευκαιρίες.

Και τα τέσσερα τέρματα σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο ενώ στο δεύτερο ο Πανελευσινιακός αν και κατέβασε απόδοση, έπεσε πάνω στον τερματοφύλακα Σφρίτσερη που είχε περάσει αλλαγή στο 38΄, ο οποίος αποσόβησε πολλά γκολ.

Στο 5΄ο Ανδρεάδης με δεξί σουτ από 30 μέτρα άνοιξε το σκορ για τον Πανελευσινιακό.

Στο 12΄ο Ατματσίδης έπιασε δυνατό σουτ από τη δεξιά πλευρά που πέρασε λίγο άουτ.

Στο 17 με απευθείας φάουλ ο Ανδρεάδης και πάλι έκανε το 2-0.

Στο 22΄από σέντρα του Ατματσίδη, ο Κουιμτζίδης ανατράπηκε στην περιοχή από τον τερματοφύλακα Νάκα. Ο Ευαγγέλου εκτέλεσε το πέναλτι διαμορφώνοντας το 3-0.

Στο 36 ο Ακράτητος έχασε καλή ευκαιρία με τον Αγκάνωβ και στην εξέλιξη της φάσης ο Ατματσίδης έκανε το 4-0 .

Στο 42΄ο Ανδρεάδης είχε σουτ στο δδοκάαρι ενώ στο 43΄πολύ καλό σουτ του Κουιμτζίδη απέκρουσε ο Σφρίτσερης.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανελευσινιακός έχασε σωρεία ευκαιριών ενώ στο 71΄ο Ακράτητος έχασε μοανδική ευκαιρία να σημειώσει το γκολ της τιμής όταν το πέναλτι που εκτέλεσε ο Αγκάνωβ απέκρουσε ο Τσουκαλάς.

Άριστοι οι διαιτητές Σταμάτης, Φούρκας, Μπούρδος

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ: Τσουκαλάς, Μπαγδάτογλου, Τζαφεράκος, Καριαβούλας, Νάκας (60΄Βάσης), Μακρίδης (46΄Κανάκης), Ευαγγέλου, Τούσης, Κουιμτσίδης, Ανδρεάδης, Ατματσίδης (44΄Δούκας).

ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ: Νάκα (38΄Σφρίτσερης), Λουμάκης, Τσέλα, Παρτσινέβελος, Παρασίδης (52΄Φυσάκης), Ζαχαρόπουλος, Αγκάνωβ, Τσαλερίδης, Μερκούρη, Μαύρος (37΄Ρενιέρης), Βελλής.

Ρεπορτάζ: Λάμπρος Πέγκος