4ος Όμιλος

ΑΟ Τυμπακίου – Μοσχάτο 3-4

Η ΑΕ Μοσχάτου  αποχαιρέτησε με νίκη την Γ’ Εθνική κατηγορία καθώς επικράτησε με 4-3 του ΑΟ Τυμπακίου.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μειρέλες μόλις στο τρίτο λεπτό. Στο 9΄ηρθε η ισοφάριση από τον Ψυχογιό για να έρθει ο ίδιο ποδοσφαιριστής στο 39 να κάνει την ανατροπή. Δυο λεπτά αργότερα ο Κουτσούμπας έδωσε προβάδισμα 2 τερμάτων στους φιλοξενούμενους.

Στο 50 ο Τριανταφυλλίδης με πεναλτι έδωσε νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση . Ο Βακράκος στο 54 με νέο πέναλτι έφερε το παιχνίδι στα ίσια.
Το τελικό 3-4 έγινε και πάλι με τον ψυχογιό που πέτυχε χατ -τρικ΄.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το Μοσχάτό είχε τρία δοκάρια με Ψυχογιό, Κατίδη και Ανδρίκο ενώ ο ΑΟΤυμπάκιου είχε δοκάρι με Κουρουθιανάκη ενώ μεγάλες ευκαιρίες έχασαν οι Γιαννικάκης,Λούσι και Τριανταφυλλίδης .

ΑΟ Τυμπακίου: Δημαράκης, Λούσι, Δουλγεράκης, Κουρουθιανάκης, Μειρέλες, Βακράκος, Σίλβα, Γιαννικάκης, Καργάκης Σ, Καμνέλιους, Αριστεινίδης
Μοσχάτο : Μακρής, Σταύρου, Ζαρκιάς,Ροβίνας (55′ Γριμάνης), Παυλάκης, Χαλβατζίου (87′ Γεωργακόπουλος), Κατίδης, Ψυχογιός, Κουτσούμπας (87′ Βαζαίος), Σιμονιάν.

Πηγή: Primesport