7ος Όμιλος

Από “ατσάλι” ο ΠΑΟ Ρουφ 3-2 με ανατροπή τον ΠΟΑ

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης επιστρέφει από την Κρήτη ο ΠΑΟ Ρουφ καθώς επικράτησε  2-3 του Ατσαλένιου ανατρέποντας μάλιστα το σκορ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στην πρώτη φάση του αγώνα  με κεφαλιά του Καϊμακαμούδη,  με τον ΠΑΟ Ρουφ να ισοφαρίζει στο 20′  με τέρμα του  Μάντζιου (1-1). Δύο λεπτά αργότερα ο ‘ ο Ολιβέιρα με σουτ έδωσε νέο προβάδισμα στους γηπεδούχους σκοράροντας για το 2-1. Το 2-2 πραγματοποιήθηκε στο 60’. με σουτ του Νατσιόπουλου έξω από την περιοχή και πέντε λεπτά αργότερα ο Βενάρδος διαμόρφωσε το τελικό 2-3 για την Αθηναϊκή ομάδα.

ΠΟΑ: Γιαγκιόζης, Σαβουϊδάκης, Μασουέρο, Γιαλιτάκης, Τσιρούδης (71′ Βοργιάς), Καϊμακαμούδης, Μεϊρέλες, Νίκολι (60′ Σένκα), Αννιτσάκης (81′ Χατζηανδρέου), Κερμενίδης

ΠΑΟ Ρουφ : Κουνάδης, Βενάρδος (90′ Αλεξανδρόπουλος), Χατζηλάμπρος, Οικονομόπουλος, Τζερόμ, Αλεξίου, Νατσιόπουλος (77′ Πλουμάτος), Μπουντόπουλος (69′ Μακρής), Μάντζιος, Καλλέργης (90′ Σιμάκος), Σαχσανίδης