4ος Όμιλος

Απώλεια για τον ΟΦΗ- Τεράστιο βαθμό ο Αστέρας

Τεράστια απώλεια για τον ΟΦΗ στην μάχη του τίτλου. Η κρητική ομάδα «αυτοκτόνησε» με τον Αστέρα Βάρης και πέταξε δυο πολύτιμους βαθμούς (1-1), σε ένα παιχνίδι το οποίο ξεκίνησε ιδανικά (αυτογκόλ 6′ Μητσόπουλος), έπαιζε με παίκτη περισσότερο απο το 62′ (αποβολή Βασιλείου), αλλά…καταφερε να μην το κερδίσει. Οι φιλοξενούμενοι με γκολ του Ιβάνοφ στο 82′ πήραν την ισοπαλία, με τον ΟΦΗ να χάνει πέναλτι στο 83′ με τον Φραγκουλάκη, αλλά να έχει και δοκάρι στο 92′ με τον Τζέκο.
Ο ΟΦΗ πλήρωσε την νωχελική του εμφάνιση κι έτσι έχασε την ευκαιρία να μείνει ψηλά στην βαθμολογία της Γ Εθνικής.
Διαιτητής: Σωτηριάδης (Λασιθίου) Βοηθοί: Πάγκαλος, Καπρέτσος.
ΟΦΗ : Κασμερίδης,Μπολάκης, Βιγιαφάνε,Κώτσιος,Ραπτάκης,Γκούμας, Περογαμβράκης,Φραγκουλάκης, Πατινιώτης (66′ Κοιλιάρας), Σαχινίδης, Φαμπίνιο (69′ Τζέκος).
Στον πάγκο οι: Kοιλιάρας,Κοντογιάννης,Δαμιανάκης,Βλάχος,Μαρτσάκης,Φαζός, Τζέκος.
Αστερας Βάρης: Mαρινάκης, Φύτρος,Καραμπάς,Χόρτσας,Βασιλείου, Αγκόλι, Μητσόπουλος,Παπασάββας,Κουιρουκίδης (89 Τσακιράκγς) ,Ντάγκρας (80′ Νικολέτος), Καναβέτας (67′ Ιβάνοφ).
Στον πάγκο οι: Nίκου,Ελέζι,Τσακιράκης,Σταματόπουλος Φ., Νικολέτος,Ιβάνοφ, Σταματόπουλος Γ.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
6′ Το 1-0 για τον ΟΦΗ. Σέντρα του Φραγκουλάκη, ο Μητσόπουλος με κεφαλιά στην προσπάθεια του να διώξει στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του!
7′ Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Περογαμβράκης σε θέση βολής σουτάρει, η μπάλα λίγο έξω απο το δεξί κάθετο δοκάρι.
25′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Κόρνερ ο Φραγκουλάκης, κεφαλιά ο Κώτσιος, διώχνει ο τερματοφύλακας, στην επεναφορά ο Περογαμβράκης δεν βρίσκει τη μπάλα για να τη σπρώξει στα δίχτυα.
29′ Κίτρινη κάρτα στον Φαμπίνιο.
31′ Η πρώτη φάση για τον ΟΦΗ. Ατομική προσπάθεια και σούτ του Καναβέτα απο το υψος της περιοχής, μπλόκαρε ο Κασμερίδης.
32′ Νέα φάση για τον Αστέρα Βάρης. Κεφαλιά του Καναβέτα, μπλοκάρει ο Κασμερίδης.
45′ Κίτρινη κάρτα στον Βασιλείου.
1-0 ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ
Χωρίς αλλαγές ο ΟΦΗ ξεκινά στο δεύτερο ημίχρονο.

49′ Κεφαλιά του Κουιρουκίδη απο το ύψος του πέναλτι η μπάλα άουτ.
53′ Σούτ του Κώτσιου έξω απο την περιοχή, η μπάλα πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.
56′ Κίτρινη κάρτα στον Καναβέτα.
58′ Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ. Σέντρα του Φαμπίνιο, κεφαλιά του αφύλακτου Σαχινίδη απο το σημείο του πέναλτι, η μπάλα πάνω απο το δοκάρι.
59′ Κίτρινη κάρτα στον Βιγιαφάνε.
62′ Με δέκα παίκτες ο Αστέρας Βάρης. Αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Βασιλείου σε σκληρό φάουλ στον Περογαμβράκη.
73′ Κίτρινη κάρτα στον Χόρτσα.
78′ Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Σούτ του Φραγκουλάκη απο το ύψος της περιοχής, η μπάλα περνάει λίγο έξω απο το αριστερό κάθετο δοκάρι.
80′ Ασυνενοησία του Βιγιαφάνε με τον Κασμερίδη, ο γκολκίπερ του ΟΦΗ βγήκε και έδιωξε το σούτ του Ντάγκρα.
82′ Σέντρα Κουρουικίδη, κεφαλιά του Ιβάνοφ η μπάλα στα δίχτυα (1-1).
83′ Ο διαιτητής δίνει πέναλτι σε ανατροπή του Κοιλιάρα απο τον Μητσόπουλο. Κίτρινη κάρτα στον παίκτη του Αστέρα.
Το εκτελεί ο Φραγκουλάκη ο γκολκίπερ του Αστέρα αποκρούει.
87′ Ανάποδο ψαλίδι του Σαχινίδη, η μπάλα πάνω απο τα δοκάρια.
89′ Κίτρινη κάρτα στον Αγκόλι.
91′ Ανατροπή του Τζέκου μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής λέει όχι σε καθαρη ανατροπή.
92′ Ο Τζέκος γυρίζει μέσα την περιοχή υπέροχα, η μπαλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι.