Αρεσε με Χανιά η Επισκοπή

Σ’ ένα φιλικό ματς υψηλού δείκτη δυσκολίας, η Επισκοπή, όχι μονάχα απέδωσε εξαιρετικά, αλλά κέρδισε τον ΑΟ Χανιά με σκορ 0-2 μέσα στο γήπεδο της Μοναχής Ελιάς.

Η ομάδα του Ρεθύμνου ήταν ψύχραιμη και σε καίρια σημεία στο β’ ημίχρονο χτύπησε τον αντίπαλο δύο φορές μέσα σε 5 λεπτά. Χαρακτηριστικό είναι ότι, ο προπονητής μας, Ράικο Γιάνγιανιν, χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες του.

Η ομάδα μας έτσι όπως ξεκίνησε τον αγώνα στο γήπεδο της Μοναχής Ελιάς

Το ματς:

Στο α’ ημίχρονο η Επισκοπή στήθηκε εξαιρετικά στον αγωνιστικό χώρο και μάλιστα έφτασε να πετύχει ένα τέρμα με το Βελονάκη το οποίο όμως ακυρώθηκε ως οφσάιντ.Στο 6’ ο Δελήμπασης εκτέλεσε ένα απευθείας φάουλ το οποίο, με δυσκολία, ο Βλαχάκης παραχώρησε σε κόρνερ.

Τα Χανιά επισκέφθηκαν την περιοχή της ομάδας μας 12’ αργότερα από ένα στημένο όταν ο Ρίκκα εκτέλεσε ένα κόρνερ και ο Κελαϊδής απομάκρυνε με τις γροθιές. Στην επαναφορά, ο Μπουζούκης θέλησε να σκοράρει με το κεφάλι όμως η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

Στο 35’ ο Μπουζούκης είχε σουτ το οποίο εξουδετέρωσε ο Κελαϊδής.

Στο 37’ ο Βελονάκης με δύσκολο πλάγιο πλασέ, σημάδεψε σωστά και πέτυχε γκολ όμως υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

Στην επανάληψη και πάρα τις αλλαγές, η ομοιογένεια όχι μόνο δεν χάλασε αλλά με την είσοδο του υπό δοκιμήν  Έντσον… επετεύχθησαν δύο τέρματα.

Στο 47’ ο Φοβάκης σούταρε από καλή θέση αδύναμα αλλά ο Κόλιας δεν ανησύχησε μπλοκάροντας.

Ο Στέλιος Δελήμπασης με αντίπαλο τον Λίτσ

Στο 56’ ο Ηρακλής τροφοδότησε τον Σταματή ο οποίος πλάσαρε για να αποκρούσει σε κόρνερ ο Γεωργίου.

ΓΚΟΟΟΟΟΛ!:0-11 Η ομάδα ο νεοεισελθών Έντσον τροφοδότησε τον Γούλα ο οποίος με ωραίο πλασέ, σκόραρε.

Στο 64’ ο Τσότσης από το ύψος της μικρής περιοχής σούταρε για να περάσει η μπάλα λίγο άουτ.

Στο 65’ νέα μεγάλη ευκαιρία για την Επισκοπή όταν ο Φοβάκης δεν κατάφερε από απόσταση αναπνοής να σκοράρει.

Μάλιστα στη β’ προσπάθειά του, ο ρέφερι υπέδειξε επιθετικό φάουλ.
Στο 68’ σε δύο όμοιες φάσεις από ισάριθμα κόρνερ του Νύκταρη, ο Γκέσιος στις κεφαλιές του, νικήθηκε από τον Γεωργίου.

ΓΚΟΟΟΟΟΛ: 0-2! Στο 69’ ήρθε η εκπληκτική ενέργεια του Έντσον. και ανάλογο πλασέ μέσα από την περιοχή έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα μας.

Ωραίο σουτ του Τσούτση στο 79’ έφυγε λίγο άουτ.
Στο 86’ ο Νύκταρης Μ. εκτέλεσε ένα φάουλ, ο Μπριλάκης κέρδισε την κεφαλιά σημαδεύοντας το οριζόντιο δοκάρι.