Βοτανικός – Πεύκη 0-2

Από ένα γκολ, τα οποία προήλθαν από στημένη φάση, σε κάθε ημίχρονο, πέτυχε η Πεύκη στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Βοτανικό για τη δ’ φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ και επικράτησε με 2-0, παίρνοντας το εισιτήριο για τη φάση των ’16’. Δευτερόλεπτα πριν την εκπνοή του α’ ημιχρόνου ο Ζαχαράκης άνοιξε το σκορ με χτύπημα πέναλτι, ενώ στο 79′ ο Ιορδανίδης εκτέλεσε εύστοχα φάουλ για το 2-0.

Διαιτητής ήταν ο Παππάς, με βοηθούς τους Κουντουρέλλη και Γεωργακόπουλο.

ΒΟΤΑΝΙΚΟΣ: Τσαλίκης, Παντελής (67′ Καρτάλι), Κατσούδας, Ρούσας, Μπέρμπερι, Ντάμας, Τσαγιάνης (46′ Σπυροπάλι), Παπαδάκης, Σκεύης (82′ Κασαπάκης), Καράτι, Φιλόπουλος

ΠΕΥΚΗ: Δράμπαλης, Σιέρρας Α., Καλιακούδας (57′ Ψιλούδης), Τσακιράκης, Τερζής, Κωστάκης, Οικονομέας, Καραμπέτσος (58′ λ. τρ. Ιορδανίδης), Ζαχαράκης, Δαβιλάς, Χριστόπουλος (76′ Κόκκαλης).