Εθνικός Πειραιά: Φιλική νίκη απέναντι στον Πανελευσινιακό

Ακόμα μία νίκη για τον Εθνικό Πειραιά που στο τρίτο  φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας επικράτησε με 1-0  της Ελευσίνας στο γήπεδο της Φυλής. Το γκολ της νίκης σημείωσε ο Μάκης Παυλάκης στο 76.
Το συγκρότημα του Θύμιου Γεωργούλη ήταν ανώτερο στο πρώτο ημίχρονο, όπου έχασε ευκαιρίες, με Κατίδη,Στρατάκη, ωστόσο στην επανάληψη οι ‘σταχυοφόροι’ ισορρόπησαν το ματς, εκμεταλλεύτηκαν την κούραση, με δεδομένο ότι χθες ο Εθνικός αντιμετώπισε το Χαϊδάρι, παρ’ όλα αυτά οι κυανόλευκοι κράτησαν το μηδέν.

Η ενδεκάδα του Εθνικού ήταν η εξής: Βουτσινάς, Στασινός, Παυλάκης, Μπεχλιβανίδης, Στρατάκης, Μαρτίνος, Κατίδης,Λεωνιδόπουλος,Κομνηνός,Σουλελές,Μάναλης.  ‘Επαιξαν και οι Γερόλυμος,Μαντζώρος,Πίσσας,Φωτιάδης ,Φύτρος,Μαρούδας

* Ο Βλάχος δεν αγωνίστηκε  λόγω ενοχλήσεων στο γόνατο…Η κατάσταση του θα εκτιμηθεί τη Δευτέρα.