slideshow

Ελλάς Ποντίων – Περαμαϊκός 0-2 (φωτο)

Χωρίς απώλειες πέρασε από τους Ορυζόμυλους ο Περαμαϊκός που νίκησε 2-0 την Ελλάδα Ποντίων που είχε να ηττηθεί από την πρώτη αγωνιστική.

Οι φιλοξενούμενοι που εμφανίστηκαν βελτιωμένοι  σε σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια τους , ήταν καλύτεροι και επικράτησαν δίκαια .  Και τα δυο τέρματα των νικητών σημειώθηκαν στην επανάληψη .Στο 59’ ο Ελκάντι που είχε μπει σαν αλλαγή στο παιχνίδι λίγα λεπτά νωρίτερα, άνοιξε το σκορ.

Στο 84’ ο Παπαδόπουλος Λ. στην προσπάθεια του να γυρίσει με κεφαλιά την μπάλα στον τερματοφύλακα του, την έστειλε στα δίκτυα της ομάδας του

Από το 65’ οι νικητές έπαιζαν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Τζιώτη με δεύτερη κίτρινη .

Καλή η διαιτησία της Μήτση .

ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ: Λευκόπουλος, Παπαδόπουλος Χ.( 46’ Κοσκινάς) , Χολέβας, Δημητρούκας( 74’ Καραγκούνης)  , Παπαδόπουλος Λ., Σιδηρόπουλος, Τσιρκινίδης, Ηλιαδάκης, Γεωργακόπουλος, Ζαφειρίου, Κάτσικας (80’ Λάβδας)

ΠΕΡΑΜΑΪΚΟΣ: Τριανταφυλλίδης, Τζιώτης, Παπακαλοδούκας Π., Μπάκας, Φανής, Μανουλίδης( 55’ Ελκάντι)  , Κωνσταντίνου( 70’ Παπαθανασάκης) , Σκαρτάδος, Κοσολάποβ(74’ Δεμερτζής) , Φωτεινάκης, Μαυράκης