Ε.Π.Σ.Α

Επική ανατροπή και πρόκριση ο Παπάγος, 3-2 εκτός τον Ατταλο

Αν και παρατάχτηκε με μόλις 12 παίχτες και παρόλο που βρέθηκε να χάνει με 2-0, ο Παπάγος νίκησε εκτός έδρας τον Ατταλο με 3-2 και πήρε την πρόκριση στον τέταρτο γύρο του Κυπέλλου της ΕΠΣΑ.

Στο 20ο λεπτό ο Καραγιάννης έκανε το 1-0, με τον σκόρερ πέντε λεπτά αργότερα να έχει δοκάρι. Στο 57′ ο Ταμπάκης έκανε το 2-0, αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν το έβαλαν κάτω. Στο 70′ ο Κοτσώνης μείωσε σε 2-1 με κεφαλιά, με τον Μπράτσο στο 78′ να ισοφαρίζει σε 2-2. Στο 88′ ο Κοτσώνης και πάλι με ένα εκπληκτικό μακρινό σουτ ολοκλήρωσε την ανατροπή διαμορφώνοντας το τελικό 2-3.

ΑΟΝΦ ΑΤΤΑΛΟΣ: Λιανός, Γιαννακάκος, Χιώτης (46′ Μποζινάκης), Καλατζής, Αγοραστός (70′ Κωτσαλάς), Στεφανής, Δήμος (46′ Παληγεώργος), Δούμτσης, Καλογερόπουλος (55′ Ταμπάκης), Σταθακόπουλος, Καραγιάννης (65′ Κοβάνης)

ΠΑΠΑΓΟΣ: Κουρελής, Γκιόλιας, Μαλάκης, Γύπαρης, Κούκος, Γιαννόπουλος, Κασβίκης, Ταλιούρας, Κολλιάκος (30′ λ. τρ. Κοτσώνης), Μπράτσος, Καραθανάσης.