7ος Όμιλος

Ευρεία νίκη για την Καλλιθέα

Με το ευρύ 4-0 ο Απόλλων Ερέτριας έχασε στο Ενωσιακό από την ανώτερη Καλλιθέα βάζοντας ένα ακόμη λιθαράκι στις κακές εμφανίσεις φέτος στο πρωτάλημα.Οι φιλοξενούμενοι παίζοντας την ύπαρξη τους στην κατηγορία δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους απογοητευμένους Ερετριείς ανοίγοντας το σκορ στο 18′ με τον Χαρίτο .Λίγο πριν κλείσει το ημίχρονο οι της Καλλιθέας έβαλαν το δεύτερο τους γκολ με δράστη τον Βουκελάτο και πήγαν πιο ήσυχοι στα αποδυτήρια .Στο δεύτερο ημίχρον μιά από τα ίδια το σενάριο  της γάτας με το ποντίκι συνεχίστηκε με τους παίκτες της Καλλιθέας να φτάνουν στο 0-3 στο 55′ όταν από σέντρα του Αμαραντίδη ο Κρεβατάς με δυνατό σουτ νίκησε τον Ναβροτζίδη.Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Καπηράκης στο 92′ από σέντρα του Καλημέρη κλείνοντας έτσι άλλη μια κακή μέρα για τον Απόλλωνα της Ερέτριας και φυσικά  δημιουργώντας στην Καλλιθέα ελπίδες σωτηρίας.Μια Καλλιθέα που με άλλους στόχους είχε ξεκινήσει την φετεινή σεζόν μέχρι και για άνοδο μιλούσαν οι ανθρωποί της όμως κατάντησε να κινδυνέυει να πάει στα τοπικά της Αθήνας.

Απόλλων Ερέτριας: Ναβροτζίδης,Μπαλόζι(59’λ.τ.Μεκανάι),Ζαχαρόπουλος,Σμπιλίρης,Κοντός,Καλο-χωρίδης(75΄Ευγενίου),Κολιβάς,Τσίγκας,Μώρος,Τόρα,Σεόλ(85’Κικίδης).

Καλλιθέα: Κρουζνιέφσκι,Μαργαρώνης,Αμαραντίδης,Οικονόμου,Σεζάι,Κώστας,Μακρυγιάννης      (69′ Καλημέρης),Χαρίτος,Κρεβατάς (83’Χρήστου),Μπέλης(77’Καπηράκης),Βουκελάτος,(61’Βασιλεράκης).