Ζήσης: Προβληματίσαμε τον Ιάλυσο

Με την τύχη τους τα έχουν στον ΑΟΤ Αλίμου μετά την ήττα που γνώρισε η ομάδα από τον Ιάλυσο για την 12η αγωνιστική του 4ου ομίλου στην Γ’ Εθνική. Χαρακτηριστικές μάλιστα είναι και οι δηλώσεις που παραχώρησε ο τεχνικός του συλλόγου, Ζήσης Ζήκος, αμέσως μετά το ματς όπου και τόνισε: Έπαιζε ο 3ος της βαθμολογίας με 24 βαθμούς, με τον τελευταίο της βαθμολογίας με 4 βαθμούς. Εάν υπήρχε ένας εξωτερικός παρατηρητής δεν θα έβλεπε διαφορά στις δυο ομάδες. Το ματς ήταν απόλυτα μοιρασμένο, προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι στο 31′ και εμείς μέσα σε 6′ ισοφαρίσαμε, δείχνοντας χαρακτήρα. Έχω παράπονα από τη διαιτησία αφού μας έκοψε πεντακάθαρο οφσάιντ εαν θυμάμαι καλά στο 1-1. Στο β’ μέρος το ματς ήταν ισορροπημένο χωρίς καμία ιδιαίτερη φάση από τον Ιάλυσο. Στο 71′ δεχτήκαμε το δεύτερο γκολ σε μια φάση που δεν φανταζόμασταν ότι θα δεχόμασταν τέρμα. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ενώ εμείς πιέζαμε τον Ιάλυσο οι παίκτες των φιλοξενούμενων είχαν τόσο νευρά φανταστείτε που άρχιζαν να βρίζονται. Από εκεί και πέρα, ο διαιτητής ενώ όφειλε να τον αποβάλει δεν το έκανε και το έκανε στο αμέσως επόμενο λεπτό στον Καραγιάννη.. Από το 73′ μέχρι και το τέλος του παιχνιδιού. αναγκασαμε Ιαλυσο να κλειστει στην περιοχή του καναμε το  3-2 και θεωρώ ότι μπορούσαμε να φτάσουμε στην ισοφάριση. Από εκεί και πέρα, αυτό που θέλω να τονίσω είναι ότι στα πέντε παιχνίδια που είμαι προπονητής στην ομαδα αλλά και στα προηγουμενα στις 13 αγωιστικες δεν εχουμε δεχτει την ευνοια  της θεας τυχης και το λέω κυριολεκτικά. Είμαι ικανοποιημένος από την προσπάθεια που δείχνουν οι παίκτες. Θεωρώ ότι σε μεγάλο βαθμό αυτά που σχεδιάζουμε τα κάνουμε πράξη στο γήπεδο και απλά συγκυριακά λόγω νεανικού υλικού αλλά και από στιγμές ατυχίας δεν παίρνουμε αυτό που αξίζουμε στα τελευταία ματς. Δεν μας αξίζει αυτή η θέση.