Ηλιόπουλος: Θα πρέπει να δίνουν τα αυτονόητα

Την ανωτερότητα της Κηφισιάς παραδέχθηκε ο προπονητής του Ατρόμητου Πειραιά, Σταύρος Ηλιόπουλος, στις δηλώσεις που παραχώρησε αμέσως μετά τον αγώνα μεταξύ των δυο ομάδων. Συγκεκριμένα, ο Πειραιώτης προπονητής υποστήριξε ότι ο σύλλογος των βορείων προαστίων ήταν καλύτερος ωστόσο στάθηκε στη φάση του 3-0 θεωρώντας τραγική την απόφαση του διαιτητή να υποδείξει δυο μέτρα εκτός περιοχής την εσχάτη των ποινών. Αναλυτικά, η τοποθέτηση του: Ήταν δίκαια η ήττα που γνωρίσαμε. Η ομάδα της Κηφισιάς ήταν καλύτερη όμως εάν αντέχαμε άλλα πέντε λεπτά και μπαίναμε στο ημίχρονο χωρίς να έχουμε δεχτεί τέρμα το παιχνίδι θα το παλεύαμε περισσότερο. Δυο όμως τραγικά προσωπικά λάθη μας στέρησαν τη δυνατότητα του να κρατήσουμε αυτό που είχαμε χτίσει μέχρι εκείνη τη στιγμή. Θέλω να πω για πρώτη φορά μια κουβέντα για τον διαιτητή της αναμέτρης. Το 2-0 να γίνει 2-1, όμως εάν γίνει το παιχνίδι 3-0 δίνοντας ένα πέναλτι δυο μέτρα έξω από την περιοχή, τότε το 3-0 μπορεί να γίνει 5-0 και να διασυρθεί μια ομάδα πολύ περισσότερο. Ο συγκεκριμένος ρέφερι ας δίνει την παράβαση όταν γίνεται εντός περιοχής. Ειναι κρίμα να δίνεις πέναλτι δυο μέτρα εξω απο την περιοχή. Δεν εχω παράπονο απο την συνολική εικόνα της διαιτησίας αλλά τουλάχιστον να δίνουν τα αυτονόητα.