Ηλυσιακός-Ιωνικός (LIVE 2-2/ 4-2 στα πεναλτι)

Η ιστοσελίδα www.stoplekto.gr βρίσκεται στο γήπεδο ‘Γρηγορης Λαμπράκης’ για να σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Ηλυσιακό και τον Ιωνικό.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΙ ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

4′ Σέντρα Σαπαλίδη οι αμυντικοί του Ηλυσιακού διώχνουν

5′ Σέντρα Καραλή ο Ζέλο σκοράρει με σουτ όμως το τέρμα ακυρώθηκε κατόπιν υπόδειξης του α’ βοηθού για οφσάιντ.

7′  ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΛΥΣΙΑΚΟ. Μετά από σέντρα του Πιπίνη ο Ιωάννου με προβολή έκανε το 1-0 αφού η μπάλα βρήκε πρώτα και το δοκάρι

13′ 2-0 Ο ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ. Μετά από σουτ του Κάλφα εκτός περιοχής ο Κάλφας με σουτ έκανε το 2-0 νικώντας τον Ιωσήπου.

22′ Σημαντική φάση για τον Ιωνικό. Ο Καμαρά βρέθηκε μόνος απέναντι από την αντίπαλη εστία όμως έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι της εστιας του Κοντοπίδη.

30′ Καλό σουτ του Καραλή η μπάλα λιγο αουτ

35′ 2-1 Ο ΙΩΝΙΚΟΣ. Μετά από γύρισμα του Καμαρά, ο Καραλής σούταρε όμως ο Κοντοπίδης έδιωξε και ο Σαπαλίδης που βρέθηκε στην πορεία της μπάλας με σουτ βρήκε δίχτυα.

43 Γύρισμα Ντούλια στον Καμαρά με τον Σενεγαλέζο άσο να κάνει το σουτ και τον Κοντοπίδη να διώχνει δύσκολα

48′ Ο Καμαρά βρήκε τον Ντούλια ο οποίος έκανε το σουτ με τη μπάλα να φεύγει αουτ

50 Σουτ του Παντελίδη η μπάλα λίγο αουτ

53 ΓΚΟΛ Ο ΙΩΝΙΚΟΣ. Ο Ζέλο με ένα ξερό σουτ και αφού η μπάλα βρήκε σε σώμα αμυντικού του Ηλυσιακου κατέληξε στα δίχτυα

62′ Σουτ του Ιωάννου μπλοκάρει ο Ιωσήπου σταθερά

68′ Ο Βουτσιώτης έστρωσε στο Φλέγκα ο οποίος δεν κατάφερε μέσα από την περιοχή να κάνει το 3-2.

85′ Σουτ του Αργυρίου μετά από ωραία συνεργασία ου είχε με τον Καραλή η μπάλα άουτ

91′ Σουτ του Παπασπύρου η μπάλα άουτ

92′ Σουτ του Παπασπύρου μόλις άουτ η μπάλα

101 μεγάλη ευκαιρία για τον Ηλυσιακό. Ο Βουτσιώτης έφυγε από το κέντρο και πέρασε τους αμυντικούς του Ιωνικού όμως το σουτ που έκανε πέρασε μόλις άουτ

107 Φάουλ του του Βουτσιώτη κεφαλιά Ξαγοράρη η μπάλα άουτ

120 Μεγάλη ευκαιρία για τον Ιωνικό. Ο Αργυρίου έβγαλε με τρομερή πάσα φάτσα με το τέρμα τον Καραλή όμως το σουτ του τελευταίου έφυγε άουτ