Ηλυσιακός-Ιωνικός (Live 1-2 ΤΕΛΙΚΟ)

Η ιστοσελίδα www.stoplekto.gr βρίσκεται στο δημοτικό στάδιο Ζωγράφου ”Γ. Λαμπράκης” για να σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα για το Κύπελλο Γ’ Εθνικής ανάμεσα στον Ηλυσιακό και τον Ιωνικό 3′ Μεγάλη φάση για τον Ηλυσιακό. Ο Βασιλείου έστρωσε στον αμαρκάριστο Καραϊνδρο όμως το σουτ που επιχείρησε ο τελευταίος κόνταρε σε αμυντικό του Ιωνικού και δεν βρήκε εστία

9′ 0-1 Ο Ιωνικός. Ο Κατσίκης χόρεψε δυο αμυντικός, έστρωσε στον Μαρή ο οποίος με ξερό αριστερό σουτ νίκησε τον Σηφάκη γράφοντας το 1-0

17′ 1-1 ο Ηλυσιακός. Μετά από γύρισμα του Φλέγγα ο Καραϊνδρος με προβολή ισοφαρίζει σε 1-1

18′ Κόρνερ για τον Ιωνικό με τον Κατσίκη, κεφαλιά ο Κρητικός η μπάλα μόλις άουτ

22′ Σουτ Καμπάση η μπάλα μακριά άουτ

23′ Φάση για τον Ιωνικό που βγήκε σε κόντρα επίθεση. Ο Τσίγκας με ωραία σέντρα βρήκε το Λοιζίδη όμως το σουτ του τελευταίο δεν βρήκε στόχο

38 Σουτ Στρίγγα η μπάλα άουτ 42′ Σουτ Χίου η μπάλα άουτ

43′ Μεγάλη φάση για τον Ιωνικό με τον Τσίγγα να μην μπορεί με κεφαλιά να νικήσει τον Σηφάκη που έδιωξε με τα πόδια

57′ Σουτ Κοβάτσι η μπάλα άουτ

55′ Φάση για τον Ιωνικό. Ο Λοϊζίδης συνδυάστηκε ωραία με τον Κατσίκη όμως το σουτ του τελευταίου βρήκε σε ετοιμότητα τον Σηφάκη

65′ Φάση για τον Ηλυσιακό. Ο Καραϊνδρος μόνος του απέναντι από τον Αδαμόπουλο η μπάλα πέρασε άουτ

70′ Σουτ του Θαναηλάκη η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Αδαμόπουλου 73 Σουτ Σερέπα ο Σηφακης δυσκολα σε κόρνερ

83′ ΓΚΟΛ Ο Ιωνικός. Ο Γιακούμπι με ωραία σέντρα βρήκε τον Τσίγγα ο οποίος ανενόχλητος με ωραία κεφαλιά δίνει το προβάδισμα στον Ιωνικό

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Γιώργος Χεριδης) Σηφάκης, Μητσόπουλος, Φούντας, Παπαδόπουλος, Φλέγγας, Αμανατίδης, Στρίγγας (63′ Θαναηλάκης), Κοβάτσι, Καραϊνδρος (86′ Κατσαρός), Βασιλείου, Χίος (55′ Σεβίγια). ΙΩΝΙΚΟΣ (Ηλίας Καλοπήτας) Αδαμόπουλος, Κουσουρής, Καμπάσης, Γιώτας, Κρητικός, Μαρής (89′ Ζαχαράτος), Κυριακίδης, Λοϊζίδης (63′ Γιακούμπι), Τσίγκας, Κατσίκης (90′ Σιμιτσής), Σερέπας.