Ηράκλειο-ΟΦΗ 0-0

Σημαντικό βαθμό, που τον αδικεί σε μεγάλο βαθμό, βάσει της εικόνας του αγώνα απέσπασε το Ηράκλειο κόντρα στον ΟΦΗ μένοντας στο ισόπαλο 0-0. Το συγκρότημα του Γιώργου Αρχοντάκη εμφανίστηκε μπαρουτοκαπνισμένο στον αγωνιστικό χώρο και έδειξε ότι ξέρει τι θέλει ωστόσο δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε με τους Αλεξίου, Καλιαμπάκα, Παναγιωτόπουλο και Τζανέτο με αποτέλεσμα να μην πετύχει την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι παρότι εμφανίστηκαν βελτιωμένοι σε σχέση με το… κάζο της πρεμιέρας, έδειξαν να υστερούν σε δημιουργία και με δεδομένο ότι έπαιζαν από το 46′ με παίκτη λιγότερο στο γήπεδο λόγω αποβολής του Δήμου Τζέκου δεν μπόρεσαν να απειλήσουν μένοντας στο 0-0.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

8′ Η πρώτη καλή στγμή του ΟΦΗ. Σούτ του Περογαμβράκη απο το ύψος της περιοχής, η μπάλα άουτ.
17′ Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ. Κεφαλιά απο κοντά του Περογαμβράκη, η μπάλα άουτ.
25′ Σούτ του Πόποβιτς έξω απο την περιοχή, η μπάλα άουτ.
32′ Η πρώτη φάση για το Ηράκλειο. Σούτ του Τζανέτου έξω απο την περιοχή, η μπάλα άουτ.
+45 Mε δέκα παίκτες ο ΟΦΗ. Ο διαιτητής αποβάλει με δευτερη κίτρινη κάρτα τον Τζέκο, μετά απο συγκρουση με τον τερματοφύλακα. Εντονες διαμαρτυρίες απο πλευράς ΟΦΗ στο διαιτητή για την τραβηγμένη απόφαση.
48′ Kαλή στιγμή για το Ηράκλειο. Κεφαλιά του Καλιαμπάκα, η μπάλα άουτ.
52′ Σούτ του Περογαμβράκη έξω απο την περιοχή, η μπάλα άουτ.
53′ Σουτ του Τζανέτου απο καλή θεση η μπάλα άουτ.
56′ Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ. Κεφαλιά του Περογαμβράκη, εκπληκτική επέμβαση του γκολκίπερ Ιωσήπου.
61′ Φάουλ του Πόποβιτς, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.
65′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Κοντινή κεφαλιά του Γκουμα η μπάλα λίγο άουτ.
66′ Ακυρώνεται σωστά γκολ των γηπεδούχων με τον Καλιαμπάκα, ως οφρσάνιτ.
73′ Σούτ του Φραγκουλάκη εκτός περιοχής, η μπάλα άουτ.
76′ Νέο σούτ του Φραγκουλάκη, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.
80′ Εκπληκτική επέμβαση του Κασμερίδη, σε σούτ του Αλεξίου.
84′ Σεντρα του Φαμπίνιο, κεφαλιά του Ευσταθιου η μπάλα άουτ.
90′ Μεγάλη επέμβαση του Κασμερίδη σε τετ-α-τετ με τον Παναγιωτόπουλο, σε μια φάση που οι παίκτες του ΟΦΗ διαμαρτυρήθηκαν για οφσάιντ.