Η ΑΕΚ 4-1 την Νέα Ιωνία

Σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στα Σπάτα η ΑΕΚ επικράτησε με 4-1 της Νέας Ιωνίας Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκε στο σκορ με 0-1 με τέρμα του Ρόπα, για να ισοφαρίσει ο Τσούπρος με κεφαλιά σε 1-1 Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ με δύο γκολ του Ανάκογλου και ένα του Γροντή πήρε τη νίκη με 4-1.

AEK: Καραγκιολίδης, Τσουκαλάς, Τσούπρος, Τζανετόπουλος, Τσουμάγκα, Ζιβάνοβιτς, Κορδέρο, Παληαρούτας, Τζάθα, Μπρέσεβιτς  Μούργκα.

Β’ Ημίχρονο: Βούρας, Πεταυράκης, Σταθάκης, Γεωργέας, Ντούμπερετ, Γροντής, Ρόβας, Ανάκογλου, Δημγκιόκα, Τσεβάς και Παυλής.

Νεα Ιωνία:  Παναγιωτόπουλος, Παυλίδης, Ρόπα, Κομτίδης, Τερλέλης, Σπάγγης, Αχμέτ, Ερεκί, Βογάτσα, Μάλτσι και Όγμποε.

Έπαιξαν και οι Μότσικας, Χρούσης, Ξαγοράρης, Ραγιάς, Τύρπος, Γκίκας, Νησαριώτης, Ξενάκης, Κονιάρης.