7ος Όμιλος

Ιστορική πρόκριση για Ιερόθεο 2-0 τον ΑΟ Μεσοτόπου

Δεν τα κατάφερε ο ΑΟΜ στην παρθενική του εμφάνιση στο Κύπελλο Ελλάδας καθώς ο πιο δυνατός Άγιος Ιερόθεος επικράτησε με 0-2 και πήρε την πρόκριση για την δεύτερη φάση του κυπέλλου Ελλάδας.

Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα με τους φιλοξενούμενους να έχουν ελαφριά υπεροχή χάνοντας μάλιστα και πέναλτι 30′ με τον  Ζαφειράκη.

Στην επανάληψη στο 51′ ο Ζαφειράκης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με τον Τσερκώνη στο 90′ να διαμορφώνει το τελικό 0-2 στο γήπεδο του Μεσοτόπου.

Διαιτητής ήταν Τζαμουτζαντώνης με βοηθούς τους Τραουδά και Στεφάνου

ΑΟ Μεσοτόπου : Αραμπατζής, Βασίλογλου (Καλαμούκης), Σταυρινός, Βλάμης, Κρασσόπουλος, Φωκιανός, Ποσνακίδης (Βάσιλας), Ζουμπουλής, Πιπεράς, Χατζηβαγιάννης, Ιντζές

Άγιος Ιερόθεος (Ισίδωρος Σταυριανός): Κοντοπίδης, Στασινός, Χαραλάμπους (70′ Θηβαίος), Μενάι, Κουντούρης, Μπριστογιάννης (60 Τσερκώνης), Ζαφειράκης (75′ Μεταλλινός), Αλεξίου, Λιακόπουλος (60 Μαρτινος), Πολίτης Λ., Πολίτης Γ.)