Καθάρισε από νωρίς ο Ήφαιστος

Πετυχαίνοντας τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο, ο Ήφαιστος Περιστερίου επικράτησε με 3-1 στην έδρα του Ρουφ. Μόλις στο 10′ ο Ζήκος με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 1-0 ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Κεμάβορ έκανε παράλληλο γύρισμα μέσα στην περιοχή και ο Παπαγιάννι πέτυχε το 2-0. Στο 42′, ο Μπότης έφυγε στην πλάτη της άμυνας και σκόραρε για το 3-0 βάζοντας τις βάσεις για την πρόκριση στους οκτώ της διοργάνωσης. Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι μείωσαν μόνο με πέναλτι του Ρίζου 68′ ενώ στο 86′ έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Κολοφώτη με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Ρουφ (Κώστας Τσαβαλιάς): Μανουσάκης, Κολατζί, Καραβίδας, Ακαρέπης, Τριανταφυλλίδης, Γκάτζιος (46′ Ρίζος), Φωτόπουλος, Γαλάνης (53′ Χατζημιχάλης), Κολοφώτης, Ασλανίδης, Τομπουλίδης (58′ Καραμπάς).

Ήφαιστος (Γιάννης Τάμπρατζης): Σταυρόπουλος, Γιαννούλας (69′ Τομάρας), Σφίχτης, Μουρκάκης, Ζαφειράτος, Ζήκος (89′ Παπαλεξανδράκης), Μπότης, Τζαβάρας, Κεμάβορ, Κυριαζής (88′ Παπαδόπουλος) Παπαγιάννι.