Καρέ τερμάτων ο Ηρακλής Ελευσίνας..(φωτο)

Άνετα 4-0 τον Ίκαρο

Με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Ηρακλής Ελευσίνας νίκησε με χαρακτηριστική ευκολία τον Ίκαρο Νεοκτίστων Ασπροπύργου με 4-0.

Μόλις στο 3΄ο Παροτσίδης μετά από λάθος έξοδο του τερματοφύλακα σημείωσε το 1-0.

Στο 20΄ο Μονέ με απευθείας φάουλ ζευγάρωσε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο 45΄ο Δρούγος στην τελευταία φάση του ημιχρόνου, έπιασε δυνατή καρφωτή κεφαλιά αλλά απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μεχμέτογλου στο 57΄ανέβασε τη διαφορά στο 3-0.

Ο Ίκαρος έχασε μεγάλη ευκαιρία να μειώσει στο 80΄όταν από λάθος της αμυντικής γραμμής των γηπεδούχων, ο Παναγώ του έφυγε μόνος αλλά ο Τσαλκιτζίδης του έκλεισε το ορατό πεδίο και πλάσαρε άουτ.

Στο 89΄και πάλι οι ίδιοι πρωταγωνιστές. Ο Παναγιώτου έκανε ανάποδο ψαλίδι με τον Τσαλκιτζίδη να αποκρούει εντυπωσιακά με την άκρη των δακτύλων σε κόρνερ.

Το κόρνερ εκτελέστηκε χωρίς επιτυχία για τον Ίκαρο και στην αντεπίθεση στο 90΄ο Μεχμέτογλου διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Άριστη η διαιτησία των Στρατή, Καπρέτσου, Παππά

ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ: Τσαλκιτζίδης, Πέππας (73΄Αξιώτης), Λένας, Μπακατσέλος, Μουατζίρη, Παπαδόπουλος, Μεχμέτογλου, Δρούγος, Παροτσίδης (66΄Μακρής), Μονέ, Μπασέτας.

ΙΚΑΡΟΣ: Κατσαπρίνης, Πλαβούκος, Μπαρουτίδης, Παναγιώτου, Ασλανίδης, Πρίφτης (73΄Χληνός), Αναστασιάδης (77΄Κουκουναράκης), Φωτιάδης, Χριστοδουλίδης, Πιπέρης Μ, Πιπέρης Γ (55΄Χατζαντωνάκης).

Ρεπορτάζ: Λάμπρος Πέγκος