Κρασανάκης: Δίκαιη η νικη του Ιωνικού-Δεν εμφανιστήκαμε καθόλου στο γήπεδο στο β’ μέρος

Απογοητευμένος παρουσιάστηκε ο προπονητής του ΠΟΑ, Βασίλης Κρασανάκης αμέσως μετά το διασυρμό που γνώρισε στη Νεάπολη η ομάδα του από τον Ιωνικό με 1-5. Ενδεικτικές είναι και οι δηλώσεις που παραχώρησε λέγοντας

Στο β’ ημίχρονο ουσιαστικά δεν παρουσιαστήκαμε καθόλου στο γήπεδο, ενώ αντιθέτως στο α’ ημίχρονο σταθήκαμε αρκετά καλά. Δεν απειληθήκαμε ιδιαίτερα παρά μόνο με ατομικά λάθη. Στο β’ ημίχρονο δεχθήκαμε γρήγορα ένα γκολ που προέρχεται από ατομικό λάθος και το επισημάναμε μέσα στα αποδυτήρια και από εκεί και πέρα η ψυχολογία των παιδιών έπεσε απότομα και δεν μπόρεσαν να επανέλθουν παρολο που μειώσαμε το σκορ σε ένα σημείο που μπορέσαμε να κάνουμε κάτι. Δεν είχαμε τα ψυχικά αποθέματα για να μπορέσουμε να αντεπεξέλθουμε στις απαιτήσεις του αγώνα. Θεωρώ ότι ο Ιωνικός βάσει της εμφάνισης του β’ μέρους κέρδισε δίκαια. Είνια μια πάρα πολύ καλή ομάδα και δίκαια βρίσκεται στις πρώτες θέσεις. Για εμάς είναι η δεύτερη σερί ήττα και θα πρέπει οπωσδήποτε να βρούμε λύσεις σε όλους του τομείς. Τόσο στο αγωνιστικό όσο και στο ψυχολογικό κομμάτι για να αντεπεξέλθουμε. Το πρωτάθλημα έχει ακόμη αρκετό δρόμο και θα πρέπει να το κάνουμε άμεσα για να καταφέρουμε να αντεπεξέλθουμε στις δυσκολίες που ακολουθούν.