Κώτσιος: Αισθανόμαστε πικραμένοι

Πικραμένος απο την ισοπαλία του ΟΦΗ στη Ρόδο, κόντρα στον Ιαλυσό, δήλωσε ο Ηλίας Κώτσιος.
Το 0-0 άφησε πικρή γεύση στον κεντρικό αμυντικό του ΟΦΗ, ο οποίος πάντως έκανε λόγο και για λάθη που έγιναν απο το διαιτητή. Οπως είπε «ο Ιαλυσός έπαιξε για το μηδέν. Αυτός ήταν ο στόχος του απο την αρχή στο παιχνίδι. Εμείς στο πρώτο ημίχρονο, δεν ήμασταν αυτοί που πρέπει και αυτοί που ήμασταν σε προηγούμενα παιχνίδια. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ήμσαταν καλύτεροι. Μπορούσαμε να πάρουμε το διπλό. Δυστυχώς δεν σκοράραμε στις φάσεις που δημιουργήσαμε. Στο ποδόσφαιρο μετράει η λεπτομέρεια. Ο ΟΦΗ και ο Ιαλυσός είναι καλές ομάδες. Εκανε και κάποια σφάλματα ο διαιτητής. Δεν θέλω να ρίξω ευθύνες, γιατί έχουμε δεί και χειρότερα, αλλά έγιναν λάθη. Συνεχίζουμε. Είμαστε στεναχωρημένοι γιατί δεν κερδίσαμε ο παιχνίδι. Ο Ιαλυσός πανηγυρίζει για την ισοπαλία στην έδρα του με εμάς και εμείς φεύγουμε πικραμένοι. Αυτήείναι η διαφορά στη φανέλα, αλλά και στην πίεση που υπαρχει σε εμάς.
Το πρωτάθλημα είναι μακρύ. Προσωπικά δεν βλέπω καν τη βαθμολογία. Θέλω να κερδίζουμε σε κάθε παιχνίδι και έτσι πρέπει να συνεχίσουμε» ανέφερε ο Κώτσιος.