Μίχος: Η ήττα δεν πρέπει να μας βγάλει από το στόχο μας

Βουβαμάρα επικρατεί στο στρατόπεδο του Ιάλυσου μετά την πρώτη ήττα που γνώρισε η ομάδα μετά από έξι αγωνιστικές κόντρα στον Ερμη Ζωνιανών (1-3). Τα τρία τέρματα αλλά και η κακή εικόνα που παρουσίασαν οι νεοφώτιστοι για είκοσι λεπτά στο α’ μέρος προβλημάτισαν το τεχνικό τους, Πέτρο Μίχο, ο οποίος στις δηλώσεις που παραχώρησε τόνισε:Τα ήδη υπάρχοντα προβλήματα που έχουν σχέση με το αμυντικό μας κομμάτι, ο τραυματισμός του Κοκκίνη ο οποίος έπαιζε σαν σέντερ μπακ και έπαιζε τραυματίας από το 18′ και αναγκάστηκα να τον αντικαταστήσω στο ημίχρονο και η κακή μας εικόνα από το 18′ μέχρι το τέλος του ημιχρόνου έφερε αυτά τα τρία τέρματα που δεν είχαμε δεχτεί στα προηγούμενα έξι ματς. Από εκει και πέρα διορθώσαμε την εικόνα μας στο β’ μέρος, είχαμε δυο χαμένες ευκαιρίες, ένα χαμένο πέναλτι θα μπορούσαμε να πλησιάσουμε στο σκορ όμως δεν το καταφέραμε. Για εμάς είναι ένα ματς που χάσαμε. Προσπαθούμε να πάρουμε κάποια πράγματα από αυτή την ήττα ούτως ώστε να μην επαναληφθούν τα ίδια σφάλματα. Κοιτάμε το επόμενο ματς. Όπως δεν μας έβγαλαν από το στόχο μας οι προηγούμενες επιτυχίες έτσι και αυτή ήττα δεν θα μας βγάλει από το στόχο. Κοιτάμε ένα ένα τα ματς ξεχωριστά και συγκεκριμένα το επόμενο παιχνίδι με τον Ατρόμητο Πειραιά. Θα προσπαθήσουμε να επαναφέρουμε μέρος των παικτών που είχαν προβλήματα και να τους έχουμε κοντά μας το σαββατοκύριακο για να βρει η ομάδα την συνοχή που χάσαμε από αυτές τις απουσίες’.