Μια ανάσα από την Γ’ Εθνική ο ΑΟ Λουτρακίου

Η τοπική ομάδα νίκησεε στο Λουτράκι τον καλό Ολυμπιακό με 4-2 και σε συνδιασμό με την ήττα του

Ιάλυσου στην Νέα Πέραμο με 2-1 θέλει μόλις ένα βαθμό στα επόμενα παιχνίδια για να βρεθεί στηνΓ΄ Εθνική.

Ο Γιάννης Μαγγίνας « φρεσκάρισε» την ομάδα του και έδειξε να πατάει καλά στο γήπεδο ειδικά στο Α΄ μέρος .Από λάθη κυρίως του τερματοπφύλακα δέχθηκε αστεία γκόλ. ΄Ο τραυματισμός του βασικού τερματοφύλακα Μπαλαφούτη 5΄λεπτά πριν την λήξη του τελευταίου αγώνα της κανονικής περιόδου καθώς και ο τραυματισμός του ακραίου βασικού ποδοσφαιριστή Παν. Τσιούμα ήταν βασική αιτία για την πορεία της ομάδας του Μπογιατίου στους αγώνες κατάταξης.

Βασικό λόγο στην πορεία της ομάδας έπαιξε και η αντιμετώπιση της από την διαιτησία αφού σε κανένα αγώνα δεν την «’επαιξαν» με τους ίδιους όρους,

Η ομάδα του Λουτρακίου έδειξε να «θέλει» περισσότερο το παιχνίδι, και σημειώνοντας 2 γκόλ στο β΄ημίχρονο έβαλε «πλώρη´ για την Γ΄ Εθνική.

Εδειξε ότι είναι πολύ καλή και οργανωμένη ομάδα που μπορεί να κάνει πορεία σε μεγαλύτερη κατηγορία.

Καλή η φιλοξενία σε όλη την αποστολή και τους φιλάθλους των φιλοξενουμένων

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ

4΄ σε αντεπίθεση και σέντρα από αριστερά του Βαζέχα ο Κατσιγιάννης με προβολή πέτυχε το 0-1!

9΄Σουτ του Ζερβού ασθενής απόκρουση του Μανουσάκη ο Σουσούνης από κοντά έκανε το1-1!!!!

13΄Σουτ του Σουσούνη από κοντά στο δοκάρι!!

35΄Σούτ άουτ του Δημάκη.

40’ Ο Βαζέχα με ατομική προσπάθεια΄καιμπάσιμο από αριστερά έκανε το 1-2!!!

45΄Ο Σουσούνης –αγωνιζότανμέχρι το Δεκέμβριο στο Μπογιάτι- «τιμώρησε» την παλιά του ομάδα και έκανε στηνεκπνοήαπόκοντά το2-2!!!

49΄Ο Αποστολάκης από κοντά μετά από την απόκρουση του Μπακόλα σε σούτ του Σουσούνη άκανε το 3-2!!!

57΄Με κεφαλιά ο Αποστολάκης το 4-2!!!

Μετά η ομάδα του Ολυμπιακού ανέλαβε την πρωτοβουλία ένανε προσπάθεια να πετύχει γκόλ και να «ξαναμπεί» στο παιχνίδι αλλά δεν μπόρεσε.

Διακριθέντες για την ομάδα του Λουτρακίου Οι Σουσούνης, Αποστολάκης, Ζερβός, Δημάκης.

Από την ομάδα του Μπογιατίου Οι Βαζέχα ,Κατσιγιάννης Καρποντίνης και Γιουβανέλης.