7ος Όμιλος

Μολαϊκός – Πανναυπλιακός 1-1

Στην πρεμιέρα του Μολαϊκού στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Πανναυπλιακό. Υπενθυμίζουμε ότι η ομάδα των Μολάων την 1η αγωνιστική είχε ρεπό.

Οι γηπεδούχοι έκαναν μια καλή εμφάνιση σημειώνοντας αρκετές ευκαιρίες απέναντι σε μια δυνατή και ιστορική ομάδα του 7ου ομίλου, του Πανναυπλιακού που προερχόταν από νίκη 3-1 επί του Φοίνικα Νέας Επιδαύρου.

Ο Αινείας Καλογέρης – έχει αγωνιστεί στην Α.Ε. Σπάρτη – άνοιξε το σκορ στο 60ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους και ο Κράσιτς ισοφάρισε τέσσερα λεπτά μετά.

Την επόμενη αγωνιστική ο Μολαϊκός αντιμετωπίζει στο γήπεδο Περιστερίου (Χωραφάς) τον Άγιο Ιερόθεο.

Μολαϊκός 1 – 1 τελικό Πανναυπλιακός 2017 (0 – 0 ημίχ)
Γκολ: Καλογέρης το 0 – 1 στο 60′, Κράσι το 1 – 1 στο 64′.

Μολαϊκός (Koύτουλας): Χάμος, Κολλιάκος, Καλαγκάνης, Κότσαλης, Αρώνης, Ρουμάνης, Κράσι, Σωτηρόπουλος, Γιαννόπουλος, Χατζησημιώτης, Σκάγκος.

Χατζησημιώτης, Δαιμαντάκης, Δήμας, Αβδούλλος, Μουτσάτος, Γραμματικάκης, Κουτρουλάκης, Αναστασόπουλος, Μπατσάκης.

Πανναυπλιακός 2017 (Κίκιλης): Μάνος, Κυριάκος, Φλώρος, Καπλατζής, Αλεξανδρόπουλος, Κίτος, Διαμαντής, Φασουλής, Τριανταφύλλου, Καλογέρης, Τσίνα.

Λέρμας, Μούγιος, Μαμάτης, Παναγόπουλος, Καλογεράκης, Καζάς.