Ο Καμπανιακός 2-0 τον Αιολικό

Το πρώτο βήμα προς την άνοδο στη Super League 2 έκανε ο Καμπανιακός, μπαίνοντας με νίκη στην διαδικασία των μπαράζ. Η ομάδα της Χαλάσταρας επικράτησε με σκορ 2-0 του Αιολικού και επικεντρώνεται στο εκτός έδρας ματς με την Κοζάνη για την 2η αγωνιστική του μίνι πρωταθλήματος.

Ο Καμπανιακός «καθάρισε» από νωρίς το ματς κόντρα στους νησιώτες. Στο 13ο λεπτό ο Ξανθόπουλος άνοιξε το σκορ, ενώ πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 40′ ο Ταΐρης έκανε το 2-0, σκορ που διατηρήθηκε μέχρι και τέλος μιας και τίποτα δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος.

Καμπανιακός (Σαπάνης): Γιακουμής, Π. Καθάριος (85′ Καλπακίδης), Βοσκόπουλος (77′ λ.τ Μάνιος), Ταΐρης, Ξανθόπουλος, Σαρβανίδης (85′ Παπακωνσταντίνου), Ιγνατίδης, Πόζογλου (63′ Καράμπελας), Ν. Καθάριος (77′ Γιαννόπουλος), Μπουτζίκος, Κεχαγιάς.

Αιολικός (Παπασπύρου): Πιττατζής, Κανελλόπουλος (80′ Μπαλωμένος), Αρναούτογλου, Ποτουρίδης, Γκανσιέρ, Νάστος, Στεφάνοβιτς, Μουκίδης (67′ Μωραΐτης), Μακρής, Πλατέλλας (80′ Μαργιόλας), Καρλίτος (67′ Άνθης).