4ος Όμιλος

Πίτσος: Σημείο κλειδί το γρήγορο γκολ και η κούραση του αντιπάλου

Κλίμα ευφορίας και ενθουσιασμού επικρατεί στο στρατόπεδο του Κρουσώνα μετά τη νίκη κόντρα στον Ιάλυσο με 2-0. Οι ασπρόμαυροι με το τρίποντο αυτό διατήρησαν τις ελπίδες τους για την παραμονή με τον προπονητή των Ηρακλειωτών, Μηνά Πίτσο στις δηλώσεις που παραχώρησε να διακρίνει τη νίκη που σημείωσε η ομάδα του σε δύο σημεία. Συγκεκριμένα, ο έμπειρος προπονητής ανέφερε ότι σημείο κλειδί ήταν το πρώτο γκολ αλλά και η κούραση του αντιπάλου από το μεσοβδόμαδα ματς που έδωσε. Αναλυτικά, η τοποθέτηση του: Πιστεύω ότι πετύχαμε μια δίκαιη νίκη. Mας βοήθησε βέβαια και το γρήγορο γκολ που πετύχαμε στο πρώτο λεπτό. Καταφέραμε στο α’ ημίχρονο να επιβάλλουμε εμείς το ρυθμό μας στον αγωνιστικό χώρο αφού εκμεταλλευτήκαμε και την κούραση του αντιπάλου με δεδομένο ότι έπαιξε μεσοβδόμαδα 120′ κάτι που φάνηκε και στο γήπεδο. Αλλά πιστεύω κι εμείς στο συγκεκριμένο παιχνίδι ήμασταν αποφασισμένοι να διεκδικήσουμε τους τρεις βαθμούς γιατί έχουμε βάλει και εμείς έναν στόχο, να έχουμε όσο το δυνατόν λιγότερες απώλειες είναι δυνατόν στην έδρα μας και να κερδίσουμε βαθμούς εκτός έδρας για να ελπίζουμε στην παραμονή’. Ερωτηθείς για την εικόνα που παρουσίασε ο αντίπαλος, ο Μηνάς Πίτσος τόνισε Ο Ιάλυσος απέδειξε ότι διαθέτει ένα πάρα πολύ καλό σύνολο με ποδοσφαιριστές που έχουν παραστάσεις, αλλά όπως τόνισα, η κούραση που επέδειξε η αντίπαλη ομάδα και το γρήγορο γκολ μας οδήγησαν στη νίκη.