Πανιώνιος Κερ.- Αργοναύτης 1-2(φωτο)

Συνεχίζοντας την ανοδική του πορεία ο Αργοναύτης νίκησε με 2-1 τον Πανιώνιο Κερατσινίου στις Σιταποθήκες.

Οι Χατζηκυριακιώτες έδωσαν δείγματα πολύ καλής ομάδας στο α’ μέρος όπου προηγήθηκαν 2-0 . Στο 7′ ο νεαρός Λιάρος άνοιξε το σκορ με σουτ και διπλασίασε στο 34′ με άψογη εκτέλεση και μακρινή απόσταση από πλάγια θέση ο Σαλκετζής.

Ο Πανιώνιος με τις αλλαγές που έγιναν στο ημίχρονο εμφανίστηκε μεταμορφωμένος στην επανάληψη και πίεσε τους φιλοξενούμενους . ο Καλούς μείωσε στο 83′ αλλά από κει και πέρα τίποτα περισσότερο.

Με σωστά σφυρίγματα ο διαιτητής Δριτσάκης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Ψαρόπουλος, Μουστάκας, Ιωαννίδης Καλούς, Συρίγος, Πολίτης( 72′ Μπουλούσης) , Κουδουνάκος, Μέλο( 46’΄Θεοφανόπουλος), Νικολά, Καρακάσογλου, Καλλέργης( 46′ Μαχαίρας).

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ: Καραμαλίγκας, Ράμος, Σαλκετζής, Ιγγλέσης( 69′ Καΐρης), Νερσεσιάν, Παπαφακλής, Κεμεντζετζίδης( 76΄Χηράκης) Λιάρος( 81’΄Δημητρόπουλος) Δερμάτης, Νίκανδρος, Ελκάντι.