ΠΑΟ Κρουσώνα-ΑΟΤ Αλίμου 2-2

Δεν ανέδειξε νικητή το παιχνίδι ανάμεσα στον ΠΑΟ Κρουσώνα και τον ΑΟΤ Αλίμου με τις δυο ομάδες να μένουν στο ισόπαλο 2-2, με τους γηπεδούχους να σώνουν την παρτίδα στις καθυστερήσεις. Πάντως, το συγκρότημα του Ραϊκο Γιάνγιανιν εξέφρασε αμέσως μετά το ματς τα παράπονα του για την διαιτησία του Ούτα θεωρώντας ότι ο Χανιώτης ρέφερι υπέπεσε σε σωρεία λαθών. Αντίθετα οι μπλε θα πρέπει να τα εχουν με την τύχη τους αφού κρατούσαν στα χέρια τους ένα πολύτιμο τρίποντο μέχρι το 90′ ωστόσο υπολόγιζαν χωρίς τον Χύζι που στο 92′ ισοφάρισε για τον ΠΑΟΚ. Στα πρώτα εξήντα λεπτά οι φιλοξενούμενοι πατούσαν καλύτερα και κατάφεραν να προηγηθούν στο 39′ με κεφαλιά του Καραγιάννη. Η απάντηση των ασπρόμαυρων ήταν αμεση αφού μετά από λίγα λεπτά ισοφάρισαν. ενω στην επόμενη φάση ο Καζαντζής για τον ΑΟΤ Αλίμου είχε την ευκαιρία να κάνει το 1-2 όμως έχασε τεράστια ευκαιρία. Στο δεύτερο ημίχρονο πάλι ο ΠΑΟΚ δεν μπήκε καλά στο ματς και στο 57′ από φάουλ του Σάμιου, ο Σαμιώτης με κεφαλιά έδωσε και πάλι το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Στη συνέχεια ο Ράικο Γιάνγιανιν ρίσκαρε, ο ΠΑΟΚ έπαιξε φουλ επίθεση και προσπάθησε να σκοράρει. Στο 68′ από μπαλιά του Χύζι, ο Γιαννακάκης βρέθηκε μόνος αλλά πρόλαβε ο τερματοφύλακας Μακρίδης και έπεσε στα πόδια του, μπλοκάροντας τη μπάλα. Στο 84′ ο διαιτητής διέκοψε την επίθεση του ΠΑΟΚ υποδεικνύοντας οφσάιτν τον Ρομπάκη προκαλώντας τον εκνευρισμό και τις διαμαρτυρίες των γηπεδούχων κι ενώ με κεφαλιά είχε στείλει τη μπάλα στο δοκάρι. Στο 92′ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Χύζι σε 2-2, ενώ 2′ αργότερα η επόπτης Κομισοπούλου ακύρωσε το γκολ που σημείωσε ο Σαβελίδης υποδεικνύοντας τον ποδοσφαιριστή του ΠΑΟΚ σε θέση οφσάιντ ,προκαλώντας και πάλι τις διαμαρτυρίες των ασπρόμαυρων.
ΠΑΟΚ: Κουρουπάκης, Γιαννακάκης (79′ Ρομπάκης), Μπάμπης, Καλεμάκης (63′ Σκούφος), Καρυπίδης, Κανδηλάκης, Μάστορας (46′ Μανιδάκης), Χύζι, Πήλιος, Ανωγειανάκης, Σαβελίδης
>
> ΤΡΑΧΩΝΕΣ: Μακρίδης, Κόπελας, Γoργάκης, Αφράτης, Νταϊφώτης, Κατσαδούρος, Χρήστου, Σαμιώτης, Καζαντζής (90′ Μανώλιας), Σάμιος (71′ Πετούσης), Καραγιάννης