Περίπατος Μανδραϊκού στο Πόρτο- Χέλι

Νίκησε 3-0

Εύκολο απόγευμα για τον Μανδραικό αφού κέρδισε πιο άνετα απ ότι δείχνει το σκορ τον Πορτοχελιακό ,με 3-0.
Αναλυτικά
Στο 1 λεπτό ο Παπαδόπουλος από δεξιά η μπάλα έφτασε στον Αλεξανδόπουλο ο οποίος με σούτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα άουτ.
Στο 4 λεπτό ο Μπουρνιάς απέκρουσε δύσκολα σουτ του Αλεξανδρόπουλου
Στο 11 λεπτό ο Χιονίδης εκτέλεσε φάουλ και ο Βουτσινάς απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ.
Στο 12 λεπτό σέντρα του Σταυρόπουλου από αριστερά η μπάλα έφτασε στον Σπύρο Ζαραφωνίτη δυνατό σουτ του τελευταίου απόικοί του Μανδραικού σε κόρνερ.
Στο 21 λεπτό ο Στρατάκης έκανε σέντρα από αριστερά η μπάλα στον Ξύδη , σουτ του τελευταίου η μπάλα έφυγε άουτ.
Στο 23 λεπτό ο Ντάκος εκτέλεσε φάουλ από δεξιά και ο Βουτσινάς απέκρουσε δύσκολα .
Στο 30 λεπτό ο Ξύδης εκτέλεσε κόρνερ και ο Δήμου με κεφαλιά έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια .
Στο 32 ο Στρατάκης εκτέλεσε φάουλ από το κέντρο του γηπέδου η μπάλα έφτασε στο σημείο του πέναλτι εκεί η μπάλα χτύπησε σε χέρι αμυνόμενου και ο Πειραιώτης διαιτητής Τσιαμούρης σφύριξε την εσχάτη των ποινών πού μετέτρεψε σε γκολ ο Δήμου.
Στο 47 λεπτό ο Κουσκουνάς άλλαξε ωραία την μπάλα με τον Ξύδη μέσα στην περιοχή του Μπουρνιά και ο τελευταίος με πλασέ έκανε το 0-2.
Στο 54 λεπτό ο Αντωνόπουλος έχασε μεγάλη ευκαιρία να βάλει τον Πορτοχελιακό πάλι στο παιγνίδι το σουτ πού έκανε μέσα από την περιοχή έφυγε λίγο άουτ.
Στο 61 λεπτό ο Λαμπρογιώργος με σούτ έστειλε την μπάλα άουτ ύστερα από πάσα του Δήμου.
Στο 62 λεπτό ο Αλεξανδρόπουλος με μπαλιά τρύπα βρήκε τον Κουσκουνά μέσα στην περιοχή του Μπουρνιά , έκανε πλασέ και απέκρουσε δύσκολα με την άκρη του ποδιού του ο τερματοφύλακας.
Στο 70 λεπτό σούτ του Λαμπρογιώργου η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
Στο 92 ο Κουσκουνάς με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το τελικό 0-3.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ο διαιτητής Αλέξ.Τσιαμούρης από τον Πειραιά ήταν άψογος.
ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ (Βέλικο Ντόβενταν ): Μπουρνιάς , Κοξίδης ,Σταυρόπουλος, Ντάκος , ( 50 Μούκια) . Αντωνόπουλος , Ζαραφωνίτης Ι.Ε. , Ζαραφωνίτης Σπ ( 70 Ζαραφωνίτης Δημ) , Χιονίδης, , Ζαραφωνίτης Ι.Β. Λαδάς,( 53 Μιχαηλίδης) Κουρτίδης.
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Αντώνης Αυλωνίτης): Βουτσινάς, Παπαδόπουλος, Τσίγκρος, Παπαπαναγιώτου, Χάλαρης, Λαμπρογεώργος, Αλεξανδρόπουλος, ( 65 Κωνσταντινίδης) Δήμου, Κουσκουνάς , Στρατάκης, Γκαβζίδης ( λογ.τρ. 65 Κωνσταντινίδης 81 Πλάτζος)