Περαμαϊκός- Νέοι Δραπετσώνας 7-0

Καταιγιστικός ο Περαμαϊκός σάρωσε με 7-0 τους Νέους Δραπετσώνας.

Ακολουθεί το δελτίο τύπου του Περαμαϊκού:

“Γκολ και θέαμα ο Περαμαϊκός, 7-0 τους Νέους Δραπετσώνας Πραγματικός τυφώνας ήταν ο Περαμαϊκός απέναντι στους Νέους Δραπετσώνας, τους οποίους και νίκησε με το ευρύ 7-0. Το σκορ μαρτυρά απόλυτα την εικόνα και τη μεγάλη διαφορά μεταξύ των δύο ομάδων, με τους φιλάθλους που βρέθηκαν στο γήπεδο να απολαμβάνουν γκολ και ωραίες ενέργειες από τους παίκτες του Περαμαϊκού. Πιο συγκεκριμένα, οι παίκτες του Αχιλλέα Ανδριαννάκη μπήκαν από την αρχή δυνατά και στο 30ο λεπτό άνοιξαν το σκορ όταν συνεργάστηκαν άψογα οι Βύρης, Κοττάκης και Παρίσης με τον τελευταίο να πλασάρει εύστοχα. Το 2-0 ήρθε πέντε λεπτά μετά με πολύ ωραία ενέργεια του Κοττάκη που σημάδεψε στην αριστερή γωνία της εστίας. Στο δεύτερο μέρος, οι Περαματιώτες μπήκαν με διάθεση να προσφέρουν περισσότερο θέαμα. Στο 48ο λεπτό ήταν η σειρά του Βύρη να χριστεί σκόρερ. Ο 24χρονος μεσοεπιθετικός πήρε τη μπάλα έξω από τη περιοχή και με άψογο σουτ σημάδεψε στην δεξιά γωνία χωρίς να αφήσει το παραμικρό περιθώριο. Από κει και πέρα ακολούθησε η “καταιγίδα” απο τον Περαμαϊκό. Στο 53′ ο Σιάνος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 4-0, στο 55′ ο Μικρούλης το 5-0 ενώ ο Κοττάκης διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα στο 58′ (6-0). Το κερασάκι στη τούρτα τοποθέτησε ο Σιάνος στο 76′ διαμορφώνοντας και το τελικό σκορ.

Διαιτήτευσε ο Φυρογένης”.

ΠΕΡΑΜΑΪΚΟΣ: Ανδρεάδης, Κακαβίτσας (56′ Καπέρης) Μικρούλης, Παρασκευόπουλος Αντ. (72′ Εξαρχος) Παρασκευόπουλος Αθαν., Δεληβασίλης (63′ Γκοτζαϊ), Παρίσης, Καριντζαΐδης (56′ Ζοταϊ), Σιάνος, Βύρης (56′ Σερμαδι), Κοττάκης.