Πρόκριση για Αετό Καλλιθέας

Την διαδικασία της παράτασης χρειάστηκε ο Αετός Καλλιθέας για να πανηγυρίσει την πρόκριση στο Κύπελλο ΕΠΣΑ απέναντι στο Δάσος Χαϊδαρίου του οποίου επιβλήθηκε με 1-0. Το ματς όσον αφορά την ποιότητα του ήταν μέτριο με τους φιλοξενούμενους να μένουν με δέκα παίκτες στο 73’ λόγω δεύτερης κίτρινης του Λεπίπα κάτι που ασφαλώς δίνει μεγαλύτερη αξία στη νίκη τους. Στις καθυστερήσεις της κανονικής διάρκειας ο Αετός έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ όταν το σουτ του Κέκου σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Βενέτη. Τον «γόρδιο δεσμό» για τους φιλοξενούμενους έλυσε στο 108’ ο Μαντζούκας  ο οποίος πέτυχε το τέρμα που έκρινε τον αγώνα

Διαιτητές: Μπαϊρακτάρης, Μπαζακούλας, Αραβίδης

ΔΑΣΟΣ: Βενέτης, Αθανασόπουλος, Παπαναστάσης, Λαμπρόπουλος (91′ Μαυρόπουλος), Κωστάκος, Μπόσγας, Αποστολάκης (84′ Μπαντάς), Γωγιός Χ., Αντωνιάδης, Γαλατάς, Λαδάς (55′ Καρανικόλας)

ΑΕΤΟΣ: Γιαννακόπουλος, Λεπίπας, Κέκος, Μαντζούκας, Σούνης, Παπαστερίου, Τσεπέλε (46′ Χαμηλοθώρης), Λέζος, Κυριαζόπουλος (77′ Ψήλος), Μουσουράκης (59’΄Μπανταβάς), Κόγκας