Πρόκριση για ΠΑΟ Κρουσώνα

Εύκολη πρόκριση στην δεύτερη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΗ πήρε σήμερα ο ΠΑΟ Κρουσώνα, επικρατώντας με 0-6 της Ομόνοιας NOVA Απολυμαντική, σε αγώνα που έγινε στο γήπεδο του Αλμυρού.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ άργησε να βρει τα πατήματά του, έχοντας την υπεροχή στον αγώνα και «κλειδί» ήταν τα δύο γκολ στην εκπνοή του α’ ημιχρόνου με σκόρερς τους Μανιδάκη και Μαραθιανό. Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ ήταν καταιγιστικός και σημείωσε τέσσερα τέρματα με τους Μαραθιανό, Πήλιο (έκανε ντεμπούτο με γκολ), Σούρσο και Στρατηγάκη.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Γιανναδάκης, Γεωργαλής, Παπαδογιωργάκης (58’ Πανταγάκης), Σημεάκης, Φανουράκης (77’ Μαρής), Βράνος (70’ Σταυρακάκης), Μανιαδάκης, Βαλαμούτσουνος, Γεωργαλάς, Μπαντούνας, Ρουμελιώτης

ΠΑΟΚ: Χωραφάκης, Ντελία (77’ Κοκολοδημητράκης), Στρατηγάκης, Κανδυλάκης, Καλεμάκης, Χύζι, Μανιδάκης, Σκούφος, Μαραθιανός, Ανωγειανάκης (67’ Σούρσος), Ρομπάκης (55’ Πήλιος)