Σάββενας: Σωστή η αντίδραση μας μετά την ισοφάριση

Το πρώτο εντός έδρας ματς του Ιάλυσου συνοδεύτηκε με τη νίκη επί του Εθνικού Πειραιά με 2-1 και η ικανοποίηση εύκολα επικρατεί στις τάξεις του συλλόγου. Ο τεχνικός του συλλόγου, Γιώργος Σάββενας, έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος από την απόδοση των παικτών του τονίζοντας στις δηλώσεις που παραχώρησε το εξής:

Το παιχνίδι το θέλαμε πολύ και το δείξαμε από το πρώτο λεπτό. Είχαμε την κατοχή της μπάλας καις τις τελικές προσπάθειες και θεωρώ ότι ήμασταν κυρίαρχοι στο α’ ημίχρονο. Στην επανάληψη για ένα πεντάλεπτο ο αντίπαλος μπηκε δυνατά και σε μια αδράνεια της άμυνας μας δεχτήκαμε την ισοφάριση. Παρ’ όλα αυτά είχαμε σωστή αντίδραση και ανακτήσαμε τον έλεγχο του αγώνα. Αξίζουν πολλά μπράβο στα παιδιά γι αυτή την παλικαρίσια νίκη’.