7ος Όμιλος

Σε καλό δρόμο ο “Φονέας” 2-0 τη Θύελλα Καμαρίου [vid]

Έχοντας καλή παρουσία κυρίως στο β’ μέρος ο Φωστήρας επικράτησε με 2-0 της Θύελλας Καμαρίου σε φιλικό που έγινε στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δυο ομάδων.

Οι δυο ομάδες είχαν καλά διαστήματα με τον Φονέα να φαίνεται πιο απειλητικός στην επανάληψη και τη Θύελλα να έχει την υπεροχή στο α’ μέρος.

Εικόνα ματς

Στο α’ μέρος η Θύελλα είχε την υπεροχή με το μέρος της χωρίς να καταφέρει να απειλήσει την καλά οργανωμένη άμυνα του Φονεα, έχοντας την καλύτερη της στιγμή στο 9′ όταν και έχασε πέναλτι με τον Ηλιόπουλο που απέκρουσε ο Χατζηεμμανουήλ.

Στην επανάληψη, ο Φωστήρας ήταν καλύτερος και δίκαια πέτυχε πρώτος γκολ στο 53′ με σουτ του Αλεξίου που νίκησε τον Ανδριόλα μετά από πάσα του Μπερνιδάκη.

Στο 75′ ο Ηλιάδης με φοβερό σουτ έκανε το 2-0, με τη Θύελλα να δείχνει ότι χρειάζεται δουλειά.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

9’ Κερδίζει πέναλτι η Θύελλα σε ανατροπή του Ηλιόπουλου από τον Πανάκη.

Ο «παθών» αναλαμβάνει την εκτέλεση με τον Χατζηεμμανουήλ να αποκρούει.

11’ Σουτ του Ηλιάδη η μπάλα βρίσκεται στα σώματα και καταλήγει κόρνερ.

32’ Ο Παπαζαχαρίας προλαβαίνει το σουτ του Μπερνιδάκη.

36’ Κεφαλιά Μπερνιδάκη μπλοκάρει ο Ανδριόλας.

53 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΩΣΤΗΡΑ. Ωραία συνδυαστική προσπάθεια των γηπεδούχων με τον Μπερνιδάκη να τροφοδοτεί τον Αλεξίου με τον τελευταίο να σουτάρει κάνοντας το 1-0.

60’ Ηλιάδης στον Μαρίνου με τον τελευταίο να σουτάρει και τον Ανδριόλα να διώχνει δύσκολα.

75′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΩΣΤΗΡΑ. Ο Ηλιάδης με ωραίο σουτ κάνει το 2-0 μετα από ασίστ του Παληγεώργου.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Θύμιος Γεωργούλης) Χατζηεμμανουήλ, Αλεξίου, Καλλιμούκος, Μπέρτσος, Κουτσούμπας, Πανάκης, Ηλιάδης, Πίσσας, Αργκιλέσι, Μαρίνου, Μπερνιδάκης.

Πουρσανίδης, Σάμιος, Μίτα, Αθανασόπουλος, Μπιμπισίδης, Ασημάκης, Πετριτάι, Παληγεώργος, Μπραχιμάι.

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ (Βαγγέλης Χαντές) Ανδριόλας, Παπαγγελής, Μπουσάι, Αρκούδας, Παπαζαχαίρας, Σιμιτσής, Ζέλο, Φύτρος, Αργυρίου, Ερρίκος, Ηλιόπουλος.

Λιγνός, Γεωργιάδης, Μαντούσης, Τσουκαλάς, Νίκα, Τσιούλος, Φιλων, Μαυρομάτης, Γελαδάρης.