7ος Όμιλος

Στην 2η θέση ο Αιολικός, 2-1 τον Πανθηραϊκό

Μέσω της 2ης θέσης θα διεκδικήσει την άνοδο στην Football League ο Αιολικός που νίκησε τον Πανθηραϊκό με 2-1 και σε συνδυασμό με την ήττα του Ηλυσιακού στο Αιγάλεω, τερμάτισε και μαθηματικά στην 2η θέση.

Στο 41′ με πέναλτι ο Βουτσιώτης έκανε το 1-0, με τον Διαμαντή το 79′ να ισοφαρίζει σε 1-1.

Δυο λεπτά αργότερα ο Κατσίκης με σουτ στο ‘Γ’ έκανε το τελικό 2-1, ενώ στο 77′ ο Πανθηραϊκός ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Χουζούρη.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

2′ Κατά μέτωπο επίθεση του Μπουζούρα, καθετη στον Ποτουρίδη, η μπάλα κάπου κόντραρε, πήρε ύψος και λίγο έλειψε να καταλήξει στα δίχτυα. Κόρνερ για τον Αιολικό.

3′ Απομάκρυνε με γροθιές ο Διαμαντής, η μπάλα έφτασε στον Κατσίκη, που σούταρε άουτ.

11′ Δυνατό σουτ του Βουτσιώτη εκτός περιοχής, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

15′ Νέο δυνατό σουτ από τον Αιολικό, αυτή τη φορά με τον Διαμαντίδη, με την μπάλα να περνά δίπλα από το δοκάρι του Διαμαντή.

31′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αιολικό, με τον Τζόρνταν να στρώνει την μπάλα στον Διαμαντίδη, που πλάσαρε στην κίνηση με τους αμυντικούς του Πανθηραϊκού να διώχνουν σε κόρνερ.

41′ Κερδίζει πέναλτι ο Αιολικός σε ανατροπή του Τσουβαλτσίδη από τον Κεσίδη.

42′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΙΟΛΙΚΟ. Ο Βουτσιώτης αναλαμβάνει την εκτέλεσει κάνοντας το 1-0.

48 χαμένο τετ α τετ Ποτουρίδη, πλάσαρε άουτ

60′ Συρτό σουτ του Ποτουρίδη, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο τερματοφύλακας

71′ Σουτ του Λαλά ψηλά άουτ, στην πρώτη του επαφή με την μπάλα

77′ Πέσιμο του Χουζούρη στο ύψος της περιοχής, πολύ κοντά ο Μπακογιάννης έδωσε συνέχεια στο ματς .

79′ ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ. Ο Τσίγκρος έκανε το φάουλ ο Γαϊδαρτζής πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και ισοφάρισε σε 1-1.

81′ ΓΚΟΛ Ο ΑΙΟΛΙΚΟΣ. Ο Κατσίκης με σουτ στέλνει τη μπάλα στο ‘Γ’ της εστία του Ζωντού κάνοντας το 2-1.

Με τη λήξη του αγώνα αποβλήθηκε ο Τσομπανέλλης για τον Αιολικό

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Απόστολος Στύλος): Κουμπάς, Μπουζούρας, Βουτσιώτης (70′ λ.τρ. Λαλάς), Τάχιας, Βαλιός, Κατσίκης, Τσουβαλτσίδης, Τσομπανέλλης, Ποτουρίδης (90+3′ Καλόμπο), Διαμαντίδης (86′ Καπταγιάννης), Τζόρνταν (66′ Λαμπράκης).

ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Λόντος): Ζωντός, Χουζούρης, Τσίγκρος, Μπιρμπίλι (46′ Αγοραστός), Παληγεώργος, Κεσίδης, Πολυκρέτης (86΄Βλαβιανός), Πέκα (46′ Λαμπρόπουλος), Γαϊδαρτζής, Κόντι, Μπουρούς.